Vostrá kritizuje Paroubkovu knihu: Ať toho zápasníka sumo Petra zabaví jinak

18.07.2011 12:30

Komunistka Miloslava Vostrá se rozhodla strhat novou knihu Jiřího Paroubka. A když byla u toho, tak strhala i Paroubka samotného. Manželka Petra by prý měla najít jiný způsob, jak léčit stárnoucímu funkcionáři bolístky ega - to aby už nepsal.

Vostrá kritizuje Paroubkovu knihu: Ať toho zápasníka sumo Petra zabaví jinak

Vostré se na knize zřejmě nelíbí vůbec nic. "Na recepci Poslanecké sněmovny je v letní okurkové sezóně k mání nový literární počin rodinné manufaktury Jiří Paroubek s.r.o. aneb jak ušetřit na distribuci," začíná své hodnocení, které zaslala redakci ParlamentníchListů.cz zostra.

"Kromě toho, že se jedná o starší remake stranického bestselleru od Petra Dimuna (Pravda a mýty o Kubiceho zprávě) jde o zajímavý pohled do duše stárnoucího funkcionáře."

O knize "Český Watergate - tzv. Kubiceho zpráva" informovaly jako první právě ParlamentníListy.cz, které rovněž svým čtenářům exkluzivně poskytly první úryvek.

Více:
Všichni se prý brzy dozví, co je Kubice zač. Díky Paroubkovi
Paroubek si vyřizuje účty s Kubicem. Máme ukázku z jeho nové knihy

Vostrá knihu očividně četla, rozebírá ji do podrobna. "Jiří Paroubek se hned v začátku knihy vyznává z toho, že je sportovec. Tak to mne zaujalo, protože ho znám ze Sněmovny a budí dojem, že jestli sportovec, tak leda jako vyznavač japonského tradičního sportu sumo. Pak ale autor vysvětlí, že je sportovec filosofií. Chápu. Hold každý máme své sny," opřela se do autora.

Paroubek podle ní v knize mimo jiné konečně vysvětluje, proč uplatňoval na každého člena ČSSD presumpci viny - prý proto, že věděl, že jsou nevinní. "Jako muž mající poslání od vyšší bytosti dal přednost vlastnímu úspěchu před obhajobou nevinných," poznamenala.

Čestný Jiří a ošklivý Jan - nudné čtení

"Jinak se jedná o nudné čtení," konstatovala Vostrá. Paroubek prý na stránkách knihy jen fňuká nad svým osudem. "On by to vedl jinak a lépe, ale všichni se spikli: Kubice, Langer, Kosinová, Hruška, Severa a další oškliví lidé tuhle neposkvrněnou lilii odstavili od moci. Padesát stránek vytržených z podstaty. Příběh čestného Jiřího Paroubka, kterému ošklivý Kubice hodil klacek pod nohy."

Kubiceho zpráva měla být údajně útokem na ČSSD a na Paroubka těsně před volbami. Měla prokázat jeho napojení na organizovaný zločin. "Na lidi jako pan Ďuričko a pan Kočka. Což zejména po křtu jedné z Paroubkových knih v restauraci Monarch, kde jeden dříve jmenovaný zastřelil toho druhého, rozhodně působí strašně nevěrohodně," ironizuje Vostrá.

Po neúspěšné žalobě, kterou Paroubek na Kubiceho podal, mu už podle ní očividně nezbývalo nic jiného, než si na svět postěžovat v "brožuře", kterou si "léčí pošramocené ego". "Možná by paní Petra mohla najít jiný způsob, jak svému manželovi léčit bolístky," poznamenává Vostrá na závěr svého hodnocení.

Čtěte:

Paroubkova kniha je na pultech, zákonodárci ji dostali grátis

Paroubek o práci "honících psů" z MfD. Zvedá se mu žaludek

KUBICEHO ZPRÁVA k pročtení a ke stažení

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…