Vy jste si to vymyslel, řekla Policie České republiky muslimovi, který naříkal, že ho pobodali skini

11.05.2016 7:24

Dva holohlavci pobodali muslima. Odpůrci imigrace přikročili k násilí. Odpudivý výsledek panického strachu z imigrantů. Toto všechno jste se mohli dočítat v novinách koncem ledna, poté, co praktikující muslim Issak T. Se svou českou přítelkyní Evou Zahradníčkovou vystoupil s obviněním, že jej v Praze pobodali dva odpůrci imigrace. Teď se však podle MF DNES ukazuje, že si vše vymyslel.

Vy jste si to vymyslel, řekla Policie České republiky muslimovi, který naříkal, že ho pobodali skini
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Při ranním běhání v parku ve Vršovicích měli muslima Issaka T. napadnout dva holohlavci. Nejprve jej měli rasisticky urážet a poté ho měl jeden bodnout do oblasti břicha a oba měli utéct. Policejní vyšetřování však v jeho výpovědi zjistilo četné nesrovnalosti, dokonce lze říci, že ji přímo vyvrátilo.

Především – záběry z pouličních kamer ukazují, že nejspíš nedošlo k vůbec žádnému incidentu muslima se skiny. Issak T. na nich vbíhá do parku, vzápětí se v klidu a nezraněn vrací do svého domu, není vidět žádné útočníky prchající z parku.

Pak se přidaly další důkazy. Například na jeho běžecké bundě se po údajném bodnutí nenašla vůbec žádná krev; nebo je tu svědectví lidí, kteří před domem nakládali věci do auta a vůbec ničeho si nevšimli. Proti tvrzení Issaka T. Se postavil i lékař-znalec Jiří Hladík, který na těle poškozeného zaznamenal pouze centimetr dlouhou ránu, která nepronikla do dutiny břišní. Pokud by se útok odehrál tak, jak muslim popisoval, musel by prý patnácticentimetrový nůž „motýlek“ proniknout do břišní dutiny, což se nestalo.

Pro verzi poškozeného tak zbylo jako důkaz pouze tvrzení správce parku, že hodinu a půl před incidentem viděl dva muže, z nichž jeden měl bundu „bomber“, maskáčové kalhoty a kapucu přes hlavu. Jenže oba pak viděl v klidu odejít, a navíc je ani poškozený nedokázal na záběrech kamer identifikovat.

Chování údajného poškozeného podle MF DNES nesedělo od počátku. Poté, co podle záběrů v pořádku doběhl domů, si až za půl hodiny zavolal záchranku, nad čímž prý policejní experti s ohledem na tvrzenou vážnost poranění břicha užasli. Poté, co s přítelkyní verzi o napadení skinheady zveřejnili, se nápadně rychle zotavil, již druhý den jej propustili z nemocnice.

Policisté docházejí k jednoznačnému závěru, že se tvrzený trestný čin nestal. Issak T. si prý drobné bodné zranění způsobil buď sám, nebo mu jej provedl někdo, koho nechce prozradit.

Závěry policistů odmítá jak Issak T., tak jeho přítelkyně, proimigrační aktivistka Eva Zahradníčková. Muslim odmítá, že by policisté tvrdili, že se čin nestal, pouze prý tvrdí, že se jim nepodařilo jeho verzi prokázat. Jeho přítelkyně Zahradníčková, která v poslední době jezdí jako aktivistka po běženeckých táborech, dodává, že problém je pouze v tom, že policie nedokázala dopadnout pachatele.

„Odůvodnění je strašně dlouhé, má to deset stran, a nás už na páté přestalo bavit to číst. Prostě policisté relativizují, od začátku říkali, že pachatele nedopadnou,“ uzavřela aktivistka Zahradníčková.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

16:47 V Brně to vře. Hnutí Žít Brno se přihlásilo o uprchlíky z Itálie a je zle: Vlastizrada. Proto ty tisíce volných bytů...

Hnutí Žít Brno volá po přijímání migrantů do Česka a už přicházejí reakce. O slovo se hlásí mimo jin…