Žádost o milost pro Kajínka. Zemanovi přišla ze skutečně nečekané strany

21.04.2017 6:03

Demokratická strana zelených vyzvala otevřeným dopisem prezidenta Miloše Zemana k udělení milosti Jiřímu Kajínkovi.

Žádost o milost pro Kajínka. Zemanovi přišla ze skutečně nečekané strany
Foto: repro Youtube.com
Popisek: Doživotně odsouzený Jiří Kajínek

Strana poukazuje na to, že podle významných odborníků v oblasti práva vyšetřování Kajínkova případu nebylo vedeno řádně. „Neměla být provedena jak rekonstrukce činu, za který byl odsouzen na doživotí, tak ani konfrontace svědků. Proti Jiřímu Kajínkovi tudíž neexistuje jediný přímý důkaz, že je vrah, a o nepřímých důkazech jsou opakovaně vznášeny pochybnosti,“ píše DSZ v dopise prezidentovi.

„Ze všech pochybení, která kauza Kajínek nese, je zřejmé, že mohl být odsouzen jen proto, aby byli kryti skuteční viníci. České soudy hodnotily jen předložené důkazy, a zřejmě proto nemohly dojít k jiným závěrům,“ píše dále DSZ.

Podivuje se také tomu, že Nejvyšší soud zamítl stížnosti na porušení zákona, které ve prospěch Jiřího Kajínka podali po prozkoumání spisu tři bývalí ministři spravedlnosti Pavel Rychetský, Jaroslav Bureš a Pavel Němec. „Nové, řádně vedené vyšetřování a následný proces by zřejmě odhalily skutečného pachatele,“ podotýká DSZ a dodává: „V obavě, že byl na doživotí odsouzen nevinný člověk, Vás tímto žádáme o udělení milosti pro pana Jiřího Kajínka.“

Celý text otevřeného dopisu je ZDE

reklama

autor: vam

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nátlak a ataky na Václava Moravce, hrozil se bývalý předseda. A co můžeme v Radě ČT čekat s novou šestkou ze Senátu?

8:16 Nátlak a ataky na Václava Moravce, hrozil se bývalý předseda. A co můžeme v Radě ČT čekat s novou šestkou ze Senátu?

TÝDEN V MÉDIÍCH Stávka pracovníků ve školství potvrdila, že jsme opět v situaci, kdy rozlišujeme rež…