Zakázku pro ProMoPro šetří policie. Kvůli podezření na trestný čin

08.02.2011 12:00

Pochybnou a předraženou zakázku pro firmu ProMoPro, která jí byla "přiklepnuta" za českého předsednictví EU, šetří už i policie. Má podezření, že v přidělení zakázky byla porušena povinnost při správě cizího majetku.

Zakázku pro ProMoPro šetří policie.  Kvůli podezření na trestný čin

Protikorupční policie v pondělí zahájila v souvislosti se spornou zakázkou Úřadu vlády pro firmu ProMoPro z doby českého předsednictví EU úkony trestního řízení.

Prověřuje podezření ze spáchání trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku. V úterý o tom informoval mluvčí útvaru Roman Skřepek.

Pravdu ukázal až audit

Celou aféru kolem současného ministra obrany a bývalého šéfa vládní sekce pro předsednictví EU Alexandra Vondry (ODS) rozpoutal deník Právo. Ten koncem ledna uvedl  výsledky hloubkového auditu, který provedlo ministerstvo financí.

Více o kauze Vondra ZDE

Audit ukázal, že Vondrova vládní sekce pro předsednictví "přiklepla" vůbec nejdražší zakázku soukromé firmě ProMoPro. A to bez výběrového řízení. Firma  si za ni navíc místo původně avizovaných 85 milionů nakonec vyfakturovala 766 milionů.

Sám Vondra podíl viny na podivné zakázce ale popírá a tvrdí, že se jedná o vykonstruovanou kauzu zaměřenou proti němu i celé ODS.

Vondra: Chtějí mě uvařit

Už na začátku roku totiž prý zaznamenal informace o tom, že někdo oplývá záměrem jej poškodit."V průběhu předcházejících týdnů jsem zaregistroval ty spekulace mě uvařit," sdělil Vondra na tiskové konferenci koncem ledna.

Tam, stejně jako ve svých dalších vyjádřeních, uvedl, že se smlouvou pro firmu ProMoPro nebyl seznámen a ani ji neviděl. Za pochybnou zakázku tak podle svých slov nenese odpovědnost.

Tu prý nese bývalý šéf Úřadu vlády Jan Novák. I ten ji ale popírá a naopak "hází" na Vondru.

Více čtěte:

Rath má jasno. Je to skandál, Vondra musí odstoupit
Kalousek poslal na Vondru kontrolu. Měl dát firmě zakázku za 766 milionů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

14:52 Zeman a ČEZ. Erik Best má vážné zjištění

Ve svém posledním slově se český novinář amerického původu Erik Best věnuje ČEZu a machinacím v jeho…