Ivan Bednář: ČSSD má recept pro neúspěšné volby - nové logo

29. 11. 2017 11:34

ČSSD se chystá na mimořádný sjezd, který bude v únoru příštího roku. Dosavadní styl ČSSD přivedl tradiční stranu na pokraj politické propasti.

Ivan Bednář: ČSSD má recept pro neúspěšné volby - nové logo
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Jedním z opatření má být zvolení stranického šéfa, který nebude členem strany. Prý tak má velkou šanci hejtman Vysočiny Běhounek. Strana kvůli tomu bude měnit stanovy.

Není to v lidech, je to v logu, usoudili přátelé a přítelkyně, jak se členové strany oslovují, a rozhodli se vrátit ke svému původnímu stranickému logu, které připomíná hlávku zelí. Nové logo, jež měla strana podle mluvčího jen pro účely letošních voleb, se prý příliš neosvědčilo. A přitom si na něm triumvirát Sobotka, Chovanec, Zaorálek tolik zakládal.

Nové logo mělo být „obrněný transportér“, který měl v září „prorazit”. Tak to se nepovedlo. Obrněnec sice v září vyrazil, ale v říjnu narazil. ČSSD utrpěla zdrcující volební porážku.

Logo ČSSD měnil už Jiří Paroubek v roce 2007. Když ho ale po v roce 2011 vystřídal Bohuslav Sobotka, vrátili se sociální demokraté k původnímu logo strany. To ale Zaorálkovi připomínalo spíš „hlávku zelí“ než stylizovanou růži. Ani dnešní Zaorálkovo logo neuniklo kritice, prý nejspíš připomínalo koblihu nebo pomeranč.

Ať je to jak chce, přátelé a přítelkyně, jak se sociální demokraté navzájem oslovují, jsou přesvědčeni, že obnovení staré „hlávky zelí“ ČSSD jistě prospěje.

Možná by měla zavést pravidlo „pro každé volby jiné logo“ a noví voliči se jistě pohrnou. Jenomže v logu ten neúspěch ČSSD nejspíš nebude.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…