Liška (SZ): Kdo bude platit „Temelín" českého sportu?

27.05.2010 8:41

Vyjádření k plánům pokrýt dluh z MS v Liberci ze státního rozpočtu.

Liška (SZ): Kdo bude platit „Temelín" českého sportu?

Se značným znepokojením sleduji informace médií o tom, že by dluh vzniklý po MS v klasickém lyžování, které se uskutečnilo loni v Liberci, měl být uhrazen ze státního rozpočtu.

Vláda opakovaně deklarovala, mj. prostřednictvím ministra financi, že k podobnému scénáři nemůže dojít. Skepticky se vyslovila též ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová.

Protože i nadále považuji celou akci, její přípravu a realizaci MS v Liberci za Temelín českého sportu, nedokážu si představit, že by částku v řádu téměř 100 mil. Kč hradila vláda. Žádné vyhodnocení žádného orgánu státní správy ani nezávislých auditorů neprokázalo oprávněnost, resp. hospodárnost použitých prostředků. Je tomu právě naopak - NKÚ a další orgány zjistily řadu přinejmenším pochybení.

Dále čtěte: K úspěchu nám stačí jen krůček, říká Liška

Ještě ve funkci ministra školství jsem nikdy nedopustil, aby MS v Liberci bylo financováno z rozpočtu MŠMT, tedy na úkor ostatních výdajů do sportu. Už vůbec není možné souhlasit s tím, aby na úkor prostředků, které ve sportu chybí, byl hrazen dluh způsobený špatným managementem a nedodržením stropu výdajů na šampionát.

Je alarmující, že závěrečná zpráva má být předkládána až rok a půl po uskutečnění této sportovní akce. Apeluji na členy vlády ČR, aby nepřipustili další mrhání veřejných prostředků na úkor nezodpovědné chování.

Pokud v současném státním rozpočtu existují pro financování sportu prostředky, poskytněme je sportovním svazům na činnosti související s mládeží, ne na úhradu dluhů Temelína českého sportu, vzniklých díky nezodpovědnosti a pochybením konkrétních lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zeleni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…