Vladimír Ustyanovič: Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová zřejmě inspirována plzeňskými právy

22.12.2022 13:28 | Komentář

Historie se opakuje, poprvé je to fraška a v případě naší prezidentské kandidátky ještě větší. Heslo prezidentské kandidátky cituji: „Buďme změnou, která trápí Česko".

Vladimír Ustyanovič: Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová zřejmě inspirována plzeňskými právy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prezidentská kandidátka Danuše Nerudová na besedě v Berouně

Tady bych doplnil jednu z příčin, kterou trápí Česko, a tou je Danuše Nerudová. Nezapomenu tady na odkaz plzeňské právnické fakulty, kdy bývalí představitelé České vlády, jako byli ministři vnitra Jan Ruml nebo Stanislav Gross, kteří studovali tuto fakultu formou, že studijní výkaz neboli index byl předáván k zápočtům a zkouškám řidičem služebního vozidla výše uvedených ministrů. 

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44913 lidí
Tuto právnickou fakultu rovněž vystudoval Marek Benda, poslanecká legenda, který se snad i narodil v poslanecké lavici. Z počátku se pyšnil titulem doktora práv, což mu vydrželo chvíli. Po zásahu akreditační komise vedené paní profesorkou Vladimírou Dvořákovou skončil s magisterským titulem. Další ministr vnitra Milan Chovanec dostal titul bakalář za celoživotní vzdělání. Rád budu spekulovat ad absurdum: čím déle se budete pohybovat po chodbách vybrané fakulty, tím vám budou naskakovat tituly. Ale co je podstatné, můžete patřit mezi vyvolené, daná škola z vás musí mít prospěch buď finanční, nebo vlivový. Obojí vytváří podhoubí korupce, která se postupně plíživě šíří do státních struktur.

Nebudu opakovat, co už bylo mnohokrát napsáno a ještě určitě bude, jak se pod takzvaným rektorováním paní Nerudové udělovaly turbodiplomy zahraničním studentům, ale také o plagiátorství, které na dané univerzitě bylo prokázáno. Údajně již PČR zahájila trestní stíhání kandidátky Nerudové za korupci, podvody a jiné majetkové přestupky. Co pan ministr vnitra Rakušan? Potvrdí to, nebo vyvrátí?

Paní bývalá rektorka je velice šetřivá dáma a má vkus, nebo nevkus pro umění. Pořídila si do své pracovny sochu koně s lampou místo hlavy za 180 000 Kč. Tedy za částku, při níž by např. sociálně slabá studentka mohla 3 roky bydlet na koleji zdarma. Mohu s určitou nadsázkou spekulovat, že paní Nerudová, tento morální maják, si otevřela takovou malou padělatelskou dílnu. Jak hrdě prohlašuje, že nebyla nikdy členkou KSČ, tak mohu pouze dedukovat, že kdyby v té době žila, tak by se tam rvala jako o život. Paní Nerudová mi připomíná člověka s atrofovaným egem a vyvinutým mesiášským komplexem. Tato dáma by si měla uvědomit, že v Československu bylo přibližně milion členů KSČ. Mnozí to byli lidé čestní a pracovití, ale samozřejmě se mezi nimi vyskytovali také lempli.

Nyní mi připadá, že jsme nabrali takzvaný politrucký směr a že se nejen vládní, ale i jiní představitelé státu živí pouze prázdnými a naučenými frázemi a jejich ideologie převládá nad reálnou politikou. Zářným příkladem je neomarxistická strana, která nese název Piráti. Drzost a nezdravé sebevědomí paní Nerudové vyvrcholilo, když profesor a bývalý prezident Václav Klaus sdělil, že by jí nedal ani zápočet. Její reakce byla taková, že by mu taky nedala zápočet. Na tuto odpověď vtipně glosoval předseda strany PRO, JUDr. Jindřich Rajchl, že by mu ten zápočet nemusela dát, že u ní se zápočty kupují.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

15:13 Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

Často se lidé chtějí umělé inteligence ptát na budoucnost lidstva. Poslechněte si můj skromný názor …