Hašek (ČSSD): Zkvalitňujeme život občanům krajů

13. 3. 2010 13:11

Venkov jako dobré místo pro rodinu, práci a podnikání.

Hašek (ČSSD): Zkvalitňujeme život občanům krajů

Michal Hašek dnes na programové konferenci prezentoval priority ČSSD v oblasti životního prostředí a rozvoje venkova. Cílem sociální demokracie jsou silné a prosperující kraje a plnohodnotný život jejich obyvatel. Občané ve velkých i malých městech by měli mít zaručeny důstojné podmínky pro budování rodiny, život a práci. Sociální demokracie již dva roky působí v krajích a za tuto dobu jasně prokázala, že plní své programové sliby a soustavně pracuje na zkvalitňování života občanů.

Sociální demokracie si uvědomuje, že je důležité na venkov přinést pracovní příležitosti, investice. Důslednějším čerpáním peněz z fondů EU podpoříme rozvoj krajů zejména v oblastech dopravy, čištění odpadních vod, školství a podpoře zaměstnanosti. Postupně odstraňujeme překážky komunikace mezi státem a kraji a zlepšujeme jejich spolupráci při koordinaci celorepublikového a regionálního rozvoje. 

„Cílem sociální demokracie je zajistit slušné životní podmínky všem lidem bez ohledu na velikost města či obce, kde žijí. Je potřeba přistoupit k této problematice zodpovědně a pravit program, který zachová pracovní místa na venkově a připraví nová. Jako klíčové oblasti vnímáme zemědělství, dotační programy EU a dobudování dopravní infrastruktury. Zajistíme našim zemědělcům maximální možné dorovnání přímých plateb jako kompenzaci zatím nerovných podmínek nynější zemědělské politiky v rámci EU. Zefektivníme marketingovou podporu potravin s cílem prosadit kvalitní české výrobky jak na našem domácím trhu, tak na trzích zahraničních. Tím udržíme potravinovou soběstačnost České republiky a konkurenceschopnost našich zemědělců a potravinářů," řekl Michal Hašek.

Právě se děje:
Konference minutu po minutě

Aby venkov prosperoval a lidé nebyli nuceni stěhovat se do měst, je důležité pamatovat na české a moravské zemědělství, které je právě pro venkov nejdůležitější. Zajistíme rovnoprávné postavení domácích zemědělců a nedopustíme jejich diskriminaci. Zastavíme útlum zemědělské výroby podporou alternativního využití zemědělské biomasy, zejména k rozvoji agroenergetiky, jako základu finanční konsolidace resortu. Zefektivníme marketingovou podporu potravin s cílem prosadit kvalitní české výrobky jak na našem domácím trhu, tak na trzích zahraničních.

Velmi významná je pro venkov kvalitní dopravní síť, díky níž mohou lidé cestovat za prací. Dokončíme páteřní dopravní síť přispívající k vyváženějšímu rozvoji regionů. Podpoříme masivní vstup soukromého kapitálu do financování této oblasti cestou partnerství soukromého a veřejného sektoru. Tyto kroky zajistí rozvoj oblastí, kterým se nyní nedostává dostatek pozornosti.

Z oblasti životního prostředí Michal Hašek mimo jiné zdůraznil nutnost snižování množství skleníkových plynů, snižování povodňových rizik a ochrany vodních zdrojů.

„ČSSD se zavázala přispět odstranění příčin globálního oteplování zákonným závazkem snižovat množství skleníkových plynů o 2 % ročně. Zvýšenou pozornost chceme věnovat také vodnímu hospodářství. Za účelem udržení dostatku kvalitní vody i pro příští generace vyhlásíme program obnovy a výstavby nových rybníků a retenčních nádrží. Zároveň je nutno se vyrovnávat s důsledky klimatických změn. Musíme co nejvíce snížit povodňová rizika ohrožení životů a majetku lidí. Tato opatření, pokud se provedou plošně a včas, jsou nejlevnějším a zároveň nejúčinnějším nástrojem ochrany před stále častějšími povodněmi na jedné straně a na druhé straně nástrojem prevence před důsledky očekávaných dlouhých období sucha," řekl Hašek.

Programová konference ČSSD:
ODS jde do voleb s katastrofální Modrou šancí
Konference OBRAZEM
Projev Jiřího Paroubka
Projev Bohuslava Sobotky
Projev Milana Urbana

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…