Macek (ODS): Multikulti překorektní politikové strkají před muslimskou invazí hlavy do písku

23.09.2010 6:15

Pondělní glosy Miroslava Macka

Macek (ODS): Multikulti překorektní politikové strkají před muslimskou invazí hlavy do písku

Kdyby byla před léty politická vůle přijmout ucelenou reformu zdravotnictví, mohla být dneska přesně ta doba, kdy by se (mimo vrozené vady, nádory a pár dalších diagnóz) vše ostatní ve stomatologii mohlo od 15 let věku platit - po letech výuky a šíření prevence by se nikdo nemohl vymlouvat na to, že "nechtěně" zanedbal péči o svůj chrup. Prostě: vyzkoušený švýcarský model.

Takto je souhlasné pokyvování ministra zdravotnictví Hegera k pochopitelnému tlaku stomatologů, aby se za plomby platilo, jen dalším důkazem absolutní nepřipravenosti a neprovázanosti reformních kroků a reformního adhocismu. Což, obávám se, neplatí jen ve zdravotnictví. Tristní to pohled!

Ve švédské předvolební kampani vybudil emoce televizní klip Švédských demokratů, kteří mají ve volebním programu mj. omezení přistěhovalectví o 90 %. Spot ukazuje dlouhou frontu lidí na sociální dávky, v níž náhle předběhne švédskou penzistku skupina muslimských žen v burkách s kočárky.

Předseda strany Jimmie Akesson tvrdí, že nárůst muslimské populace ve Švédsku je pro zemi největším nebezpečím od druhé světové války.

Politoložka Jenny Madestamová ze stockholmské univerzity k tomu říká: "Rovnostářské ideje se vytrácejí a lidé jsou stále více individualističtí".

Podle jiných je za vzestup pravice odpovědná recese a nárůst nezaměstnanosti.
Osobně vidím problém zcela jinde: v nárůstu muslimské imigrace a jejich rychlému množení, přičemž multikulti překorektní politikové před tímto reálným budoucím nebezpečím strkají hlavu do písku. Čím déle ji ovšem v tom písku budou mít, tím větší průšvih v toku času nastane.

Dnešní zpráva Petry Procházkové z afgánských voleb, publikovaná v LN: Osm procent volebních středisek se v sobotu ráno nespojilo s Ústřední volební komisí v Kábulu, protože se členové volebních komisí nedokázali prostřílet na svá pracovní místa.
Ale podivná hra na demokracii stále pokračuje, dodávám...

Další ukázka současné zdeúřední češtiny, tentokrát z úst mluvčího Útvaru rychlého nasazení, vyjadřujícího se k zatčení advokáta Julia Kramariče:
" Mohu jen potvrdit, že proběhla realizace našeho útvaru..."

Více:
Paulczynski (ODS): Ano, ten Islám je mírumilovný

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: viditelny-macek.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg (TOP 09): Je mi teď pana Hamáčka líto

22:02 Schwarzenberg (TOP 09): Je mi teď pana Hamáčka líto

Komentář na facebookovém profilu k politické situaci ve vládě