Ministr Heger: Rozhodčí řízení neskončilo, arbitráž pokračuje

26.05.2011 22:40

Ministerstvo zdravotnictví je přesvědčeno, že ČR u obvodního soudu ve Vídni prokáže, že spor nebyl ukončen a že tzv. konečný rozhodčí nález není pravomocný.

Ministr Heger: Rozhodčí řízení neskončilo, arbitráž pokračuje
reklama

Ministerstvo zdravotnictví ČR plně respektuje právo Obvodního soudu města Vídeň rozhodovat o návrzích na exekuci, které jsou mu předloženy. V tomto směru vnímá i jeho rozhodnutí. Přestože Ministerstvo zdravotnicví ČR nemá k dispozici oficiální stanovisko soudu, z veřejných informačních zdrojů jasně vyplývá, že rakouský soud čistě formálně posoudil podklady, které mu předložila firma Diag Human, a vyhodnotil je tak, že již rozhodčí řízení v takzvané kauze Diag Human skončilo.

Ministerstvo zdravotnictví je přesvědčeno, že CR u obvodního soudu ve Vídni prokáže, že spor nebyl ukončen a že tzv. konečný rozhodčí nález není pravomocný. Prokáže totiž, že bylo zahájeno tzv. přezkumné rozhodčí řízení, a to na základě návrhu obou stran sporu. Pokud se tak stane, je Česká republika připravena po společnosti Diag Human SE požadovat plnou náhradu touto exekucí způsobené škody.   Ministerstvo zdravotnictví připomíná, že stát u přezkumného rozhodčího senátu usiluje o přehodnocení konečného rozhodčího nálezu, neboť je přesvědčen, že se nepodařilo žalující straně prokázat údajnou škodou, kterou si žalobce nyní nárokuje.

Související:

Ministr Heger: Reforma se stává realitou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo zdravotnictví

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Je mi ctí vést tuto kandidátku

22:24 Kaňkovský (KDU-ČSL): Je mi ctí vést tuto kandidátku

Kaňkovský, Decroix a Lisová lídry SPOLU na Vysočině.