Nemrah (SPOZ): Důchodci míří k Ústavnímu soudu kvůli slevě na dani

20.05.2013 6:26

Rada seniorů se chystá do konce června podat hromadnou stížnost k Ústavnímu soudu kvůli tomu, že vláda zrušila slevu na dani pro pracující důchodce.

Nemrah (SPOZ): Důchodci míří k Ústavnímu soudu kvůli slevě na dani
Foto: SPOZ
Popisek: Logo Strany práv občanů - Zemanovců
reklama

Sleva na dani z příjmu činí ročně 24 840 korun, měsíčně tedy 2070 korun, což jsou pro seniory poměrně velké peníze. Nově však tuto slevu mohou mít jen pracující důchodci, kteří nepobírají penzi.

Tuto ústavní stížnost plně podporuji, protože důchodcům v naší zemi dlouhodobě klesá životní úroveň, dostávají se na hranici chudoby a vláda je nyní navíc trestá za to, že si chtějí k nízkému důchodu prací přivydělat. To je pro mě zcela nepochopitelné a diskriminující protože nikdo jiný než penzisté o možnost uplatnit daňový odpočet nepřišel.
 
Vláda odrazuje od práce
 
V Česku pracovalo loni kolem 160 000 důchodců, na které toto opatření tvrdě dopadá. Navíc počet pracujících důchodců roste, neboť s penězi ze svého důchodu nemohou vyjít. Nerozumím vládní politice, proč chce lidem, kteří chtějí pracovat, házet klacky pod nohy. Jedinou útěchou může pro důchodce být, že opatření platí jen do roku 2015 – pokud jej však vláda neprodlouží.
 
Radě seniorů se již přihlásilo asi 2000 lidí, na které opatření dopadlo a kteří se chtějí aktivně bránit. Ústavní stížnost může podat aspoň 17 senátorů či 41 poslanců – ti se ale mezi současnými parlamentními stranami bohužel nejsou. Rada seniorů však našla možnost v zákoně o Ústavním soudu že v případě, kdy se daná věc týká 160 000 pracujících důchodců, by bylo možné obejít všechny prostředky a ústavní stížnost podat. Také v rámci iniciativy Za důchodce věříme, že se ústavní soudci pracujících seniorů zastanou a vláda bude muset přestat české důchodce znevýhodňovat. Člověk má i ve stáří právo žít a ne jen přežívat!
 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: SPOZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a Starostové startují předvolební kampaň s heslem: Vraťme naší zemi budoucnost!

10:01 Piráti a Starostové startují předvolební kampaň s heslem: Vraťme naší zemi budoucnost!

V úterý 18. května od 12:00 oficiálně odstartuje předvolební kampaň Pirátů a Starostů po celé České …