Nemrah (SPOZ): Hyenismus VZP. Odmítá platit léčbu v domovech důchodců

05.08.2013 5:40

U Všeobecné zdravotní pojišťovny si nejsou všichni lidé rovni – staří lidé v pečovatelských domech či domovech pro důchodce si podle VZP nezaslouží mít kvalitní zdravotní péči.

Nemrah (SPOZ): Hyenismus VZP. Odmítá platit léčbu v domovech důchodců
Foto: Archiv ZN
Popisek: Zakaría Nemrah
reklama

Pojišťovna proto tlačí na lékaře, aby předepisovali seniorům levnou léčbu, jinak po nich bude chtít zpátky statisícové částky za příliš drahou léčbu. Soudy první instance zatím naštěstí tuto snahu omezit proplácení zdravotní péče zabrzdily a rozhodly, že VZP musí částky lékařům uhradit.

„VZP dělá ze starých lidí občany druhé kategorie, kteří mají mít nárok pouze na levnou a mnohdy nedostatečnou zdravotní péči. To rozhodně odmítám, každý si platí zdravotní pojištění a nelze pouze na základě věku rozhodovat od stolu, kdo má dostat jakou léčbu. Z chování VZP jsem opravdu v šoku,“ komentuje praktiky největší české pojišťovny předseda SPOZ v Praze 9 Zakaría Nemrah.

Všeobecná zdravotní pojišťovna totiž nerozhoduje o případech individuálně, ale přistupuje diskriminačně obecně k domovům pro seniory a podobným zařízením. Dokládají to svědectví lékařů, kteří v takových zařízeních pracují. Podle nich se s tlakem a šikanou ze strany pojišťovny setkali až poté, co přestali pracovat v nemocnici či své ordinaci a začali se starat o pacienty právě v těchto zařízeních.

„Jsem rád, že se soudy první instance postavili ve svých rozhodnutích na stranu šikanovaných lékařů, a tedy i na stranu pacientů. Věřím, že se VZP nebude snažit ve sporech pokračovat a především skončí se svými diskriminačními a vyděračskými praktikami,“ dodává Zakaría Nemrah.

I v pozdějším věku má člověk právo na kvalitní léčbu. Nemůžeme proto nechat pojišťovnu, kterou si platíme prostřednictvím zdravotního pojištění, aby kalkulovala s tím, že když poskytne pacientovi horší léčbu, tak dříve zemře a pojišťovna ušetří. To je hyenismus, který nemá v českém zdravotnictví co pohledávat!

Zakaría Nemrah, vedoucí oddělení Nová média SPOZ, předseda MO SPOZ Praha 9

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: SPOZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Svoji kandidaturu do Senátu beru s pokorou

14:01 Seďa (ČSSD): Svoji kandidaturu do Senátu beru s pokorou

Zkušenosti z poslanecké sněmovny jsou ničím nenahraditelné, protože tato práce odhalí morální a odbo…