Šilar (KDU-ČSL): České výrobky patří do českých domácností

30.08.2011 5:47

Senátor Petr Šilar se zúčastnil Národních dožínek v Českých Budějovicích.

Šilar (KDU-ČSL): České výrobky patří do českých domácností

V rámci reprezentativní přehlídky v zemědělsko-hospodářském sektoru 38. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka proběhly v sobotu 27. srpna 2011 v areálu českobudějovického výstaviště Národní dožínky. Mezi pozvanými hosty byl také 1. místopředseda KDU-ČSL a předseda Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Petr Šilar.

„Je důležité být hospodářem ve své zemi, vážit si a vnímat hodnotu práce, ohromnou šikovnost našich zemědělců a výrobců," říká senátor. „Co mi udělalo nesmírnou radost, tak to byl obrovský zájem u prezentačních stánků firmy Agrovenkov, a.s., věnující se regionálním potravinám a specialitám. Měl jsem tu čest, že jsem před několika lety stál u zrodu MLSu Pardubického kraje, jehož logo je pro zákazníka zárukou, že kupuje český výrobek z českých surovin. Dozví se tak, že právě jeho řezník, pekař či mlékárna mají skutečně certifikované a jakostní výrobky. Znovu opakuji: České výrobky patří do českých domácností," zdůrazňuje Petr Šilar.

 K slavnostnímu rázu Národních dožínek bezesporu přispěla i ta skutečnost, že letošní sklizeň proběhla nad očekávání úspěšně, a bude to tak jedna z nejlepších úrod za posledních deset let. Dožínkové věnce v sobotním dopoledni posvětil biskup českobudějovické diecéze Mons. Jiří Paďour a následně je z rukou prezidenta Agrární komory Jana Veleby převzali premiér Nečas a ministr Fuksa. V odpoledních hodinách pak pečetil svou návštěvou významnost tohoto dne pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka.

Dále čtěte:
Ministr Fuksa: Soutěž Regionální potravina letos ocenila 99 nových výrobků
Šilar (KDU-ČSL): Češi rozpoutali v Evropské unii boj za jednotný čas

##PROFIL 1104##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…