Tým Schwarzenberga: Petr Rychlý, Helena Třeštíková a další osobnosti telefonují voličům ve prospěch kandidáta

21.01.2013 19:21

Helena Třeštíková, Anna Polívková a Petr Rychlý dnes přišli podpořit Karla Schwarzenberga telefonováním voličům z call centra, ve kterém již skoro týden skupina dobrovolníků obvolává občany a vyzývá je, aby šli k volbám.

Tým Schwarzenberga: Petr Rychlý, Helena Třeštíková a další osobnosti telefonují voličům ve prospěch kandidáta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg diskutuje s občany u sklenky piva

„Přes masivní kontaktní kampaň, do které se zapojili tisíce podporovatelů a řada známých osobností, jsme chtěli využít tento způsob kampaně, který nám umožní oslovit i voliče z míst, kam se našim volebním týmům nepodařilo dojet,“ uvedl Martin Voňka, zástupce šéfa prezidentské kampaně Karla Schwarzenberga.

Telefonická kampaň je běžnou součástí amerických kampaní, používají ji také ve Velké Británii, Maďarsku, Irsku a ve skandinávských zemích.

Call centrum začalo fungovat 16. ledna a do této doby obvolalo bezmála 2000 čísel. Databáze se skládá z čísel, která komerčně získala společnost Direct Soft. Jde o verifikovanou databázi, která má svá data v souladu se zákony na ochranu osobních údajů. Call centrum telefonuje také na čísla lidí, kteří odpověděli na výzvu z rozdávaných letáků a měli zájem o další informace ke kampani.

„Velmi příjemně nás překvapily reakce lidí, v současné době víme pouze o pěti procentech, které s operátory hovořit nechtěly. Celkem jsme se dovolali zhruba na polovinu vytočených čísel,“ popsal průběh kampaně Martin Voňka.

Všichni operátoři prošli důkladným školením. Cílem telefonátů není přesvědčit, ale nabídnout informace, upozornit na debaty kandidátů, případně pozvat do druhého kola prezidentské volby. Volební tým nepoužívá jakékoliv „technické“ vybavení typu hlasových automatů, všechny hovory uskutečňují přímo operátoři.

Součástí telefonické kampaně bude, stejně jako v prvním kole, rozeslání sms Karla Schwarzenberga tisícům registrovaných podporovatelům před druhým kolem volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: volimkarla.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Musíme hledat cestu k užší spolupráci s lidmi mimo naše řady

22:48 Kaňkovský (KDU-ČSL): Musíme hledat cestu k užší spolupráci s lidmi mimo naše řady

Nárůst hlasů ve třech okresech z pěti, dobrý koaliční potenciál, nárůst koalic, ale i drobný úbytek …