Okamura se takhle vysmál Sobotkovi a Kalouskovi, hovořil o podvodech v České televizi a tohle nepěkného řekl o Andreji Babišovi. Prozradil i, co bude dál…

10. 10. 2016 14:22

ROZHOVOR Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura říká, že SPD uspěla i přes manipulaci a cenzuru ze strany médií a České televize. Babišovi neschopný Sobotka vyhovuje. TOP 09 bude mít problém dostat se do sněmovny. Z Babiše se stal klasický politik, který politikaří a blokuje pozitivní návrhy. Okamura vysvětlil, jaký typ voličů se podařilo SDP získat.

Okamura se takhle vysmál Sobotkovi a Kalouskovi, hovořil o podvodech v České televizi a tohle nepěkného řekl o Andreji Babišovi. Prozradil i, co bude dál…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Jak obecně hodnotíte výsledek krajských voleb a obecných trendů u všech stran?

Výsledky mě nijak nepřekvapily, protože hnutí ANO mělo zdaleka nejmasivnější kampaň, která musela stát obrovské peníze. Mainstreamové strany dostávaly obrovský prostor v médiích. Při této nízké volební účasti šla k volbám spíše starší generace, která dá hodně na to, co vidí v televizi. K úspěchu ANO přispělo i velmi slabé vystupování Bohuslava Sobotky, který nemá potenciál dovést ČSSD k vítězství. Sobotka je to nejlepší, co mohlo Babiše potkat.

Myslíte si, že ve volbách hrála roli otázka imigrace? Zdá se, že „sluníčkářské“ strany jako ČSSD a TOP 09 pohořely…

Částečnou roli určitě hrála. Všimněte si například výsledku Strany zelených, což jsou multikulturní vítačští extremisté. Ti pohořeli úplně. Podobně jako Piráti, kteří zastávali politiku extrémního vítačství brát ty imigranty hlava nehlava.

Na druhou stranu si myslím, že společnost si ještě zdaleka plně neuvědomuje, co nás čeká. Podobně to bylo i v západní Evropě, že když imigranti přicházeli, tak to zpočátku nikoho příliš nezajímalo, pokud ty problémy nezačali lidé zakoušet ve svém okolí. Jenže teď už je tam pozdě. Než si to lidé uvědomili, mají tam miliony imigrantů. Problém imigrace, který je fatální a bude eskalovat i v České republice, v tuto chvíli tolik nerezonuje, protože média a televize ten problém opomíjí. Je potřeba, aby si to lidé u nás uvědomili, než bude pozdě.

Myslíte si, že by měl premiér Sobotka převzít odpovědnost a odstoupit?

Kdybych to bral čistě sobecky z hlediska prospěchu SPD, tak by nám vyhovovalo, aby dál zůstal předsedou ČSSD. (smích) Když je v čele konkurenční strany absolutně neschopný politik bez charismatu, tak co si můžeme více přát? Dosavadní voliči ČSSD pak budou volit nás. Ovšem my nejsme sobečtí a z hlediska budoucnosti České republiky by výměna premiéra byla zcela na místě, protože Sobotka je jedním z nejhorších premiérů, kterého jsme kdy měli.

Chcete tedy oslovit zklamané voliče ČSSD?

Nejenom ty. Nás volila část zklamaných voličů ČSSD, KSČM i ANO. To vím, protože mi to ti lidé říkají. Volili nás i bývalí voliči ANO, různí podnikatelé, živnostníci, stánkaři a podobně. Říkali mi, že budou volit nás, protože Babiš je absolutně zklamal. Říkali mi, že Babiš vše jenom byrokratizuje a sám inkasuje miliardy na dotacích ročně. Říkali, že já jsem také podnikatel, který se vypracoval bez jakékoli dotace. My za malé a střední podnikatele bojujeme. Prosazovali jsme, aby se DPH platilo až po proplacení faktury, hlasovali jsme i proti EET. My místo toho navrhujeme paušální daň. Voličům KSČM se líbilo, že my žádáme vystoupení z Evropské unie a z KSČM nic takového neslyší. U bývalých voličů ČSSD to bylo hodně o migrační krizi, kdy mi lidé říkali, že nemůžou akceptovat přístup Sobotky a Dienstbiera, kteří jdou na ruku Evropské unii a migranty odsouhlasili.    

SPD v koalici s SPO porazila TOP 09 z pohledu toho, do kolika zastupitelstev se dostala, v poměru 10:3 a získala i více hlasů…

Je to skvělý volební výsledek a chci voličům opravdu velmi poděkovat. A chci poděkovat tisícům dobrovolníků, kteří nám pomáhali v kampani. My existujeme 14 měsíců a je historický rekord, že za tak krátkou dobu se nějaké nové hnutí dostalo do 10 krajů. My máme zastupitele ve více krajích, než má KDU-ČSL. To se nám podařilo přes cenzuru médií a prakticky bez peněz. Začínali jsme v pár lidech, ale nyní máme 10 tisíc členů. Všechny příspěvky od státu dostávají pučisté z Úsvitu. Věřím, že větší volební účast ve sněmovních volbách nám bude hrát do karet a že uspějeme ještě více.  

Jak hodnotíte předvolební boj?

My jsme byli v mainstreamových médiích a hlavně v České televizi tvrdě cenzurováni  a ignorováni. Pokud o nás psali, tak to bylo velmi negativní. Byly zde manipulované průzkumy mediálních agentur. Buď jsou to diletanti, nebo podvodníci. Jediný SANEP nám dával přes pět procent, ostatní agentury nám dávaly dvě procenta, aby voličům poslaly vzkaz, aby nás nevolili. Do předvolebních debat byly pozvány strany, které dostaly ani ne jedno procento. Takže jde o neuvěřitelnou mediální manipulaci, v jejíž čele stojí Česká televize a Český rozhlas, kteří nás pozvali pouze do třech debat z 13 krajů.

Tyto volby ukázaly, že občané jsou terčem neuvěřitelné mediální manipulace a obelhávání ze strany zákulisních hráčů a stranické oligarchie. Občané by si to měli uvědomit a vzpomenout si, jak média zveřejňovala tyto prolhané průzkumy. Prim v tom zase hraje Česká televize. Pánové Šámal a Lutonský obelhávají lidi a zprivatizovali si zpravodajství České televize a dělají si tam vlastní politiku. Takže lidé platí koncesionářské poplatky za takovéto lhaní a manipulaci. Musí to platit i voliči SPD a nemají vůbec šanci si za to poslechnout naše názory v televizi.  Vezměte si, že v parlamentu byl ústavní zákon, který měl zvýšit pravomoce Nejvyššího kontrolního úřadu, aby mohl kontrolovat hospodaření České televize, a neprošlo to! Lobbing je tak silný, že Česká televize se úplně vymyká jakékoli kontrole. Přitom oni hospodaři s miliardami z kapes českých občanů. To jsou neuvěřitelné podvody, které Česká televize předvádí. A není tady nikdo, kdo by s tím chtěl něco dělat – kromě nás. My chceme, aby byl ředitel ČT přímo volitelný i odvolatelný občany, což je logické, když všichni občané musí platit koncesionářské poplatky.  

Co říkáte velkému neúspěchu TOP 09?

Miroslav Kalousek a TOP 09 budou mít velký problém vůbec se dostat do sněmovny. Karel Schwarzenberg již není předsedou a je na tom velmi zdravotně špatně. Ukázalo se, že Miroslav Kalousek není všeobecně akceptovaným lídrem, a to dokonce i pro voliče TOP 09, kteří v minulosti TOP 09 volili. A opět jsme viděli zmanipulované průzkumy, které dávaly TOP 09 vysoko přes pět procent.

Andrej Babiš řekl, že pokud jde o krajské koalice, tak s žádnými extremisty typu pana Okamury nebude vyjednávat…

Pan Babiš vždy něco plácne a potom neupřesní, co tím myslí. Definice slova „extrémní“ je, že to je názorový proud, který je ve společnosti okrajový a neodpovídá hlavnímu názorovému proudu. Takže on asi nezná význam toho slova. Protože extrémní je vláda Babiše a Sobotky, která odsouhlasila přijetí arabských a afrických imigrantů do České republiky, začala přijímat, a dokonce vypsala i půlmiliardovou zakázku. Jestli on považuje náš odpor proti imigraci za extrémní, tak když se podíváte na jakékoli seriózní průzkumy v České republice či se ptáte lidí, tak hlavní názorový proud je proti migraci a je proti expanzi islámu v České republice. A většina lidí je pro přímou demokracii.

Takže nevím, co k tomu pana Babiše vedlo. Možná se nechal ovlivnit povolební eufórií, aby si na někoho ještě plivl. Volební kampaň už skončila. Já nemám problém s hnutím ANO spolupracovat. Kdo podpoří náš program, s tím můžeme spolupracovat. Je vidět, jak se Andrej Babiš změnil a že se z něj stal klasický mainstreamový politik, který politikaří. Navenek říká, že ne, ale ve skutečnosti ano.

Jak to?

I ze sněmovny mám zkušenost, že se nich stala klasická mainstreamová strana, která zásadně nepodpoří jakýkoli dobrý návrh. Andrej Babiš a hnutí ANO hlasovali proti odvolatelnosti politiků, hlasovali proti hmotné odpovědnosti ministrů a hejtmanů. To jsou zákony, které jsme navrhovali. Andrej Babiš prosadil zvýšení platů politiků a soudců o 3,8 procenta, to už platí. My jako SPD jsme jediní hlasovali proti. Navrhli jsme zmrazení platů politiků a soudců a Babiš se Sobotkou to zamázli. Byli proti zákazu práva šaría a džihádu na našem území. Tyto informace jsou pro vládní koalici velmi nepohodlné, ale tyto informace nemůže sdělit občanům, protože jsme cenzurováni. Takže vítězí, kdo vlastní média a kdo má peníze.  

Jak vidíte další spolupráci se Zemanovci?

Ta koaliční spolupráce byla skvělá. Dosáhli jsme výborného výsledku. Naši krajští zastupitelé budou pracovat ve společných klubech, tak jsme domluveni.

A do sněmovních voleb?

Tam platí, že musí koalice dvou stran získat minimálně 10 procent. Z tohoto pohledu nemůžeme jít v této koalici. Do sněmovních voleb půjde SPD samostatně. K diskusi na naších krajských organizacích je, zda by někoho z SPO třeba nevzali na kandidátku. Ale musel by být zájem i ze strany SPO. My jako předsednictvo chceme slyšet názory krajů.

V krajských volbách kandidovaly další protimigrační či euroskeptická sdružení jako třeba Úsvit, Alternativa, Národní demokracie, Dělnická strana. Jak hodnotíte jejich výsledek a myslíte si, že byste přijali do SPD třeba některé členy těchto subjektů, kteří by uznali, že je nesmysl, aby bylo tolik různých stran?

Popravdě je nesleduju. Pokud jde o obranu národních zájmů, euroskepticismus, přímou demokracii a obranu před nelegální imigrací, jsme byli jedinou stranou, která byla volena. Voliči rozhodli. Kdyby se k nám chtěli přihlásit zrádci a pučisté z Úsvitu, tak je tam nevezmeme. S pučisty a zrádci z Úsvitu jakákoli spolupráce do budoucna nepřichází v úvahu. My chceme spolupracovat na prosazování našeho programu s jinými subjekty. Ale pučisté a zrádci mi to již jednou znemožnili a vrazili mi kudlu do zad. V prosazení našeho programu nás velmi zbrzdili a obávám se, že by nám vrazili kudlu do zad znovu. Když je někdo zrádce a křivák, je to charakterová vlastnost.

Navíc Úsvit nemá volební preference ani členy. Národní demokracie nemá také žádné volební preference, Alternativa pro Česko nemá také žádné volební preference. Oni navíc nemají členy. Nás je deset tisíc, oni mají třeba stovky členů. Každý občan si k nám může podat přihlášku a krajská organizace demokratickým hlasováním rozhodne, zda ho přijme. Ale odmítáme přijímat pučisty a nemá cenu bavit se o stranách s nulovými preferencemi, které vám to jenom rozhádají. Odmítáme jakékoli extremisty, kteří podporují protidemokratické návrhy. Žádné fašisty ani nácky nechceme. Žádné seznamy nepřátel a tak dále. Jsme demokratickou stranou postupující zákonnou a ústavní cestou prosazující přímou demokracii, což je vrchol demokracie a opak extremismu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
      

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Putin nezuřil, až se třásl. Lež. Třásla se vzteky jen Albrigtová, Maruška ze Smíchova.“ Břetislav Olšer předkládá své životní zážitky

18:47 „Putin nezuřil, až se třásl. Lež. Třásla se vzteky jen Albrigtová, Maruška ze Smíchova.“ Břetislav Olšer předkládá své životní zážitky

ROZHOVOR „Nezávislost Kosova považuje Madeleine Albrightová za svůj největší politický úspěch, ale o…