Starostenský poslanec Farský pochválil vládu: Mediálně je skvělá, teď ještě výsledky

16.03.2014 7:21

ROZHOVOR Avizovaný kolaps registru řidičů se zatím nekoná. Ministerstvo, které chtělo přenést kompetence na obce od záměru ustoupilo. Na problém upozornil poslanec Jan Farský (TOP 09), který poskytl redakci ParlamentníchListů.cz rozhovor. V něm vysvětlil i svůj údajný bojkot Babišových potravin.

Starostenský poslanec Farský pochválil vládu: Mediálně je skvělá, teď ještě výsledky
Foto: top09.cz
Popisek: Poslanec Jan Farský

Anketa

Který pravicový politik je nejlepší?

56%
15%
4%
14%
hlasovalo: 9173 lidí

Ministerstvo chtělo přenést odpovědnost za registr řidičů na obce a města od 1. dubna. Vy jste upozorňoval na to, že nastane kolaps, a že nebude možné například vydávat řidičské průkazy. Jsou nějaké nové informace?

Teď jsme dostali další dopis, že z toho ustupují, a že to bylo nedorozumění. Takže se zatím nic nemění. Ministerstvo po nátlaku, který byl, ustoupilo od svých požadavků. Není to o tom, že bychom byli vždycky proti tomu, co se objeví, ale požadavky byly nesplnitelné. Uvidíme, co vymyslí dalšího.

Zaujal mě text na idnes.cz, ve kterém se hovořilo o tom, že přestanete kupovat potraviny Agrofertu a chcete vyhlásit jakýsi ekonomický bojkot. Kupujete tedy potraviny společnosti Agrofert, za kterou stojí Andrej Babiš nebo ne? 

To byl text, který měl s realitou málo společného. Já jsem řekl, že podporuji místní producenty, a že pro mě budou vždycky prioritou. Nafoukla se z toho kauza, která neměla žádnou relevanci. O žádný ekonomický bojkot nešlo.

Veřejnými míněním hýbe situace na Ukrajině, jak hodnotíte postup české diplomacie?

I když jsem opoziční politik, tak nechci za každou cenu všechno kritizovat. Myslím, že to zatím komentují tak jak mají a naše pozice je správná. Určitě bych nevyzýval k nějakému silovějšímu řešení.

V tomto kontextu ministr Stropnický také uvedl, že si těžko dokáže představit, že by Rusové dostavěli Temelín. Také si to dokážete těžko představit?

Temelín se musí nejdříve vyplatit. Ve chvíli, kdy se má vyplatit, tak vybírám podle nejlepší nabídky. Tvrdit, že někdo nesmí, mi připadá předčasné. Copak Rusko nemělo problémy v Čečensku, s vnitřní korupcí nebo s dodržováním lidských práv? Teď to má být důvod a minule to nebyl?

Jak zatím hodnotíte kroky nové vlády?

Mediálně je skvělá, ještě čekám na nějaké výsledky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlův odkaz z Listopadu 89? To jako ti udavači? Dotaz, který Kláru Samkovou rozpálil

4:43 Havlův odkaz z Listopadu 89? To jako ti udavači? Dotaz, který Kláru Samkovou rozpálil

POLOČAS HORKÉHO ROKU Kdo má být „uchovávatelem odkazu“ 17. listopadu? ptá se v rozhovoru pro PL.cz a…