Beroun: Od svaté Ludmily k dnešku

14.09.2018 9:15

Široká veřejnost včetně žáků základních škol měli ve středu 12. září jedinečnou příležitost osvěžit si své znalosti historie, dozvědět se řadu nových informací a setkat se se zajímavými hosty.

Beroun: Od svaté Ludmily k dnešku
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun

V Kulturním domě Plzeňka se totiž konal projekt Od svaté Ludmily k dnešku, který uspořádalo město Beroun ve spolupráci s MKC Beroun, obcí Tetín a spolkem Svatá Ludmila – 1100 let.

Dopolední program na Plzeňce patřil žákům prvního stupně, kde se hravou formou dozvěděli více o svaté Ludmile, o jejím životě, odkazu, ale i o době, ve které žila. Odpolední blok byl věnovaný veřejnosti a zajímavým přednáškám a besedám s předními českými odborníky. Michal Lutovský, archeolog a historik, ve své přednášce přiblížil mimo jiné nejnovější archeologické poznatky o tetínském hradišti, ale i osud kněžny Ludmily. Kněz, teolog, přírodovědec a v neposlední řadě i spisovatel Marek Orko Vácha se v přednášce zaměřil na svaté a svět roku 2018. Posledním hostem byla Angelika Ivanka Pintířová, česká řeholnice a boromejka, se kterou měli lidé možnost hovořit o výzvách dnešní doby, svobodě, nejistotě i umění naslouchat.

Celodenní projekt Od svaté Ludmily k dnešku ukončil koncert v kostele sv. Jakuba. Schola Gregoriana Pragensis, mužský pěvecký sbor, ve svých zpěvech oslavil nejvýznamnější české světce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turnov: Velkoobjemová cisterna turnovských hasičů prošla generální opravou

17:57 Turnov: Velkoobjemová cisterna turnovských hasičů prošla generální opravou

V úterý 10. prosince 2019 si hasiči města Turnova převzali velkoobjemovou cisternu Tatra 815 po gene…