Beroun: Střechu v ZŠ na Wagnerově náměstí čeká oprava

30.04.2011 19:12

Během letošních letních prázdnin nechá berounská radnice opravit střechu Základní školy na Wagnerově náměstí. Po letošní zimě je totiž ve velmi špatném stavu.

Beroun: Střechu v ZŠ na Wagnerově náměstí čeká oprava

Všechny budovy základních škol a mateřských škol, kterých je město Beroun zřizovatelem, prošly na počátku roku kontrolou technického stavu. „Prováděla se vizuální kontrola a to střech, oken, dveří, ale například i kanalizace, topení, vzduchotechniky či elektrorozvodů," uvedla vedoucí odboru městských investic Iva Kermesová. Nejpalčivější problém odhalila kontrola právě v budově ZŠ na Wagnerově náměstí. „Část krovu je napadená tesaříkem a dřevokaznými houbami. Proto bude nutné i některé nosné konstrukce krovu zcela vyměnit. Oprava bude zahrnovat i výměnu krytiny, oplechování a opravu komínů," vypočetla Kermesová s tím, že nyní bude na práce vypsáno výběrové řízení. Práce by měly začít o letních prázdninách, tak, aby nebyl narušen chod školy. V první úpravě letošního rozpočtu byla na tuto rekonstrukci uvolněna částka 9,5 milionu korun. Navýšena byla i částka určená na opravu a údržbu školních zařízení z původních 2,5 milionu korun o více než 10 milionů korun na 12,9 milionu korun. V sumě jsou například částky určené pro ZŠ Jungmannova na umístění sněhových záchytů na střeše a na pořízení nového osvětlení do několika učeben.

V Základní škole na Závodí bude pokračovat třetí etapa výměny oken za 275 tisíc korun. Pro MŠ Pod Homolkou je vyčleněno 200 tisíc korun na opravu špatného stavu omítek.

Další zprávy z Berouna čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mesto-beroun.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň spustila ChatBot, nový nástroj pro komunikaci s občany

16:07 Plzeň spustila ChatBot, nový nástroj pro komunikaci s občany

ChatBot, neboli robot sloužící pro okamžitou komunikaci s občany, spustila Plzeň nově na webových st…