České Budějovice: Nadcházející týden rozhodne o dalším osudu točny

20.08.2014 10:40

Následující dny rozhodnou o budoucnosti otáčivého hlediště. Do Českého Krumlova přijedou experti z UNESCO. Ještě před jejich návštěvou projednají ve středu 20. srpna českobudějovičtí radní informativní materiál o stavu přípravy architektonické soutěže na novou točnu.

České Budějovice: Nadcházející týden rozhodne o dalším osudu točny
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice

"Stále přitom vycházíme z jejího zachování přímo v zámecké zahradě. Protože ale nájemní smlouva s Národním památkovým ústavem končí v roce 2015, požádalo město o její prodloužení až do 31. prosince 2020. Nový projekt počítá s demontovatelným hledištěm i s tím, že divadlo opustí prostory letohrádku Bellarie a zázemí pro herce i hudebníky bude v zámecké jízdárně. Pro objekt skladu by měl být využit jižní pozemek za zdí zahrady. Jenomže tady předkládaná koncepce naráží na územní plán Českého Krumlova, proto se středečního jednání rady zúčastní i krumlovský starosta Dalibor Carda," říká náměstek primátora Miroslav Joch.

Jednání ministerských komisí k točně a se zástupci UNESCO se za město účastní primátor Juraj Thoma, který ještě předtím předloží radním podklad pro vypsání soutěže na novou točnu, společně s ředitelem Jihočeského divadla Jiřím Šestákem.

"Naší snahou je najít na regionální, národní i mezinárodní úrovni takové řešení, které umožní zachovat významný kulturní fenomén otáčka a zároveň neohrozí status památky mimořádné univerzální hodnoty. Rádi bychom v konečném důsledku eliminovali kontroverze, které se táhnou už od zapsání městské památkové rezervace do seznamu Světového dědictví UNESCO. Dvě desítky let se otáčivé hlediště potýká s nejistotou a tento stav není důstojný vlastně pro nikoho, proto chceme mít konečně jasno a zachování divadelní scény v zahradě je pro nás prioritou," shodují se představitelé města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: c-budejovice.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: S úsměvem do školy

21:32 Přerov: S úsměvem do školy

Dá se říct, že se v Přerově už stalo tradicí přivítat nový školní rok akcí S úsměvem do školy.