Po lesích v Brně a okolí provedou nové naučné stezky

12.05.2011 14:56

Společnost Lesy města Brna vybudovala v posledních dvou letech v příměstských lesích tři nové naučné stezky. V neděli 15. května proběhne v Pisárkách jejich slavnostní otevření.

Po lesích v Brně a okolí provedou nové naučné stezky

Lesnické naučné stezky se nachází v Pisárkách, za Deblínem v blízkosti rybníka a za rančem U Strakatého koně v Hořicích. Návštěvníci z informačních tabulí načerpají mnoho informací o lesní fauně, flóře a hospodaření v lesích.

Tři stezky vznikly v letech 2009-2010 v rámci projektu Posílení rekreačního potenciálu příměstských lesů brněnské aglomerace. Na projekt v hodnotě 2,5 milionu korun získaly Lesy města Brna dotaci 2,1 milionu z evropských fondů a zbytek zaplatily z vlastních zdrojů.

Kromě naučných stezek byly v brněnských lesích umístěny nové lavičky, altány, samostatné informační tabule a prolézačky pro děti. Tyto prvky byly instalovány i v oboře Holedná. Lesy města Brna také zrekonstruovaly pět lesních studánek a vybudovaly dvě nové.

Symbolické předání stezek Brňanům do užívání se koná v rámci oslav Mezinárodního roku lesů 15. května od 14 hodin na louce na pravém břehu řeky Svratky, asi kilometr za Anthroposem ve směru na Riviéru. Chybět nebude živá hudba a zábavné aktivity pro děti i dospělé. Vstup je volný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Brno.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Více než 77 tun odpadu bylo svezeno během mobilních svozů

12:26 Hradec Králové: Více než 77 tun odpadu bylo svezeno během mobilních svozů

Největší část odpadu v rámci podzimních svozů tvořil objemný odpad, zejména nábytek, matrace, textil…