Světlušky prozářily dny i na Prachaticku

28.09.2017 13:31

Hned čtyři zářijové dny jste mohli v Prachaticích a Lažištích potkat Světlušky čili dobrovolniky Českého červeného kříže, kteří se zapojili do celostátní sbírky pro Světlušku - dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla.

Světlušky prozářily dny i na Prachaticku
Foto: cs.wikipedia.org
Popisek: Prachatice, ilustrační foto

Již od roku 2003 Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Patronkou projektu je zpěvačka Aneta Langerová.

Sbírka Světluška podporuje např. ranou péči pro nevidomé a kombinovaně postižené děti, pořízení speciálních pomůcek jako je PC s hlasovým výstupem a braillským řádkem, čtecí lupy, mluvící zápisníky atp., pořízení vodících psů, načítání zvukových knih a komentování filmů a mnoho dalších aktivit určených dětem a dospělým se zrakovým postižením. Nadační fond pomáhal také lidem, které zasáhly letošní povodně.
Zakoupením fosforeskujícího náramku, píšťalky nebo tykadel podpořili dárci pomoc lidem s těžkým osudem a velkým elánem do života. Světlušky na Prachaticku získaly celkem 14.005 Kč. Konkrétní příběhy lidí, kterým nadační fond již pomohl, najdete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Aquacentrum se dočká nového střešního pláště

21:22 Jičín: Aquacentrum se dočká nového střešního pláště

RM schválila vítěze veřejné zakázky na opravu střechy Aquacentra (ul. U Stadionu č.p. 1268). Je jím …