Vsetín: Nový sběrný dvůr už navštívily stovky lidí

02.07.2011 9:20

Nový sběrný dvůr v Luhu obyvatelé Vsetína hojně využívají. Jen za první měsíc provozu jich přišly odevzdat zdarma vysloužilé spotřebiče či odpad přes čtyři stovky.

Vsetín: Nový sběrný dvůr už navštívily stovky lidí
reklama

Co všechno přinášeli občané do provozovny technických služeb nedaleko Kauflandu, vyjmenoval šéf sběrného dvora Lubomír Střelec. „Velkoobjemový odpad odevzdalo v Luhu 232 osob, elektrospotřebiče199 osob. Třináct obyvatel nám přivezlo do sběrného dvora stavební suť v celkovém objemu 7,8 tun. Šest občanů přitom využilo možnosti individuálního odvozu vozidlem VW Transporter," sdělil přesnou statistiku Střelec.

Nové pracoviště technických služeb v Luhu přijímá dále od obyvatel nebezpečný odpad, tedy chemikálie, barvy či oleje. Množství tohoto druhu odpadu je však možné uvést až po odevzdání oprávněné osobě, tedy společnosti SITA CZ a. s. Možné je ke Kauflandu přinést také plasty, papír, sklo a textil.

Nový sběrný dvůr byl pro veřejnost otevřen už více než 220 hodin. Je v provozu denně kromě neděle - v pracovní dny od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Město Vsetín jej zbudovalo proto, aby zamezilo nepořádku v místních částech a ušetřilo městské peníze. Další sběrný dvůr funguje ve Vsetíně na Bobrkách.

Marie Šidlová
Tisková mluvčí MěÚ Vsetín

Další zprávy ze Vsetína čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mestovsetin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Modernizaci odborných učeben chystá další základní škola

12:50 Vyškov: Modernizaci odborných učeben chystá další základní škola

Nová počítačová technika, stavebnice robotiky či vizualizéry, které sejmou například text na papíře …