Zlín: Město nemohlo zpoplatnění parkování na Čepkově zabránit

17.04.2011 17:36

Město Zlín v žádném případě nemohlo zabránit zpoplatnění parkování u obchodního centra na Čepkově. Pozemky, na kterých je parkoviště, jsou totiž ve vlastnictví soukromé společnosti a je ryze na jejím rozhodnutí, jaký režim pro parkování zvolí.

Zlín: Město nemohlo zpoplatnění parkování na Čepkově zabránit
reklama

"Od zástupců této soukromé společnosti jsme dostali žádost o vydání stavebního povolení pro stavbu parkovacích bran. Tomu jsme vyhověli, protože splnila všechny potřebné náležitosti," prohlásila 1. náměstkyně primátora Eva Štauderová.

Magistrát za minulého vedení uváděl, že parkoviště vzniklo jako veřejně přístupné a pokud by se mělo stát placeným, musel by změnu povolit, což neudělá. V žádném rozhodnutí o povolení stavby nebo v kupních smlouvách, které město se soukromou společností uzavřelo, ale není uvedena jediná podmínka, že by se mělo jednat o neplacené parkoviště nebo záchytné parkoviště pro Zlín. "Toto parkoviště bylo povoleno jako parkoviště pro asi 600 osobních automobilů zákazníků, což je doslovná citace z vydaného územního rozhodnutí č. 765/Zlín ze dne 19. října 2004 o umístění stavby "Obchodní centrum Zlín - Čepkov." Žádný z dokladů, který máme k dispozici, nestanovuje, že by mělo jít o veřejné neplacené parkoviště. Z toho důvodu soukromá společnost nemusela žádat o souhlas magistrátu k zpoplatnění tohoto parkoviště, protože ho nepotřebuje. Vyjádření předchozího vedení radnice je tak v tomto směru nepravdivé," upozornila Štauderová.

V souvislosti se zpoplatněním parkování na parkovišti na Čepkově magistrát apeluje na řidiče, aby svá vozidla nechávali na kraji Zlína a do centra dojeli městskou hromadnou dopravou nebo vlakem. V nedávno zveřejněném programovém prohlášení rady zároveň současné vedení města avizuje, že bude usilovat o výstavbu nových parkovišť. V návrhu nového územního plánu, který se v současné době projednává, jsou navíc zanesené tři lokality, kde by mohla vniknout záchytná parkoviště a dalších šest lokalit, ve kterých by bylo možné postavit podzemní parkoviště. "Jednou z nich je náměstí Práce. Na tomto projektu už pracujeme," dodala Štauderová.

Další zprávy ze Zlína čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zlin.eu

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Zimní stadion je bez ledu, ale nespí

10:13 Vsetín: Zimní stadion je bez ledu, ale nespí

Mekka vsetínského hokeje, zimní stadion Na Lapači, je už nějakou dobu bez ledu. Pokud se však někdo …