Hašek: Pořádání Grand Prix Jihomoravským krajem má podporu Mezinárodní federace motocyklistů

04.11.2014 16:58

Záměr Jihomoravského kraje vstoupit do transparentní organizace Grand Prix ČR má podporu Mezinárodní federace motocyklistů FIM i promotéra série GP Dorna Sports. Řekl to v úterý 4. listopadu 2014 na brífinku po jednání krajské rady hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Hašek: Pořádání Grand Prix Jihomoravským krajem má podporu Mezinárodní federace motocyklistů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Jde totiž o model obvyklý v jiných evropských zemích, o čemž jsme v Kataru podrobně jednali s vedení FIM i šéfem Dorna Sports Carmelem Ezpeletou. Automotodrom Brno má smlouvu na pořádání Grand Prix do roku 2015, příští rok tedy musíme dohodnout a aplikovat přechodný model. Při mé návštěvě v Kataru požádal Jihomoravský kraj oficiálně společnost Dorna a FIM o smlouvu na pořádání motocyklové Grand Prix ČR od roku 2016. Byla to zároveň unikátní možnost jednat na jednom místě osobně se špičkami FIM. Představitelům FIM i společnosti Dorna je jasné, že bez veřejných peněz se Grand Prix České republiky jako špičkový světový sportovní podnik v ČR neudrží. Rozumí požadavkům kraje, vlády i města na transparentní organizaci a ekonomiku GP. Diskutovali jsme i konkrétní nový model organizace, jednání o něm budou pokračovat v následujících dnech jednak mými schůzkami s vedením  ministerstva školství, Automotodromu Brno a také jednáním vedení Dorna Sports.

Při jednání krajského zastupitelstva 13. listopadu zahájíme kroky ke zřízení právnické osoby, stoprocentně vlastněné krajem k tomuto účelu. Důvodem pro angažovanost kraje v otázce budoucnosti Grand Prix ČR je vedle sportovní tradice také přínos pro regionální ekonomiku – návštěvníci Velké ceny zde na jižní Moravě utratí přibližně miliardu korun, ze které plynou prostřednictvím daní prostředky do státního rozpočtu,“ uvedl hejtman Michal Hašek. Jak doplnil náměstek hejtmana Roman Celý, setkání v Kataru bylo unikátní možností jednat na jednom místě osobně se špičkami FIM, které dalo šanci k tomu, aby byla zachována budoucnost Grand Prix ČR pro další desítky let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jihomoravský kraj - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

0:16 Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, Balíček ke zdanění digitálních služeb