Kandidátku Realistů v Libereckém kraji povede poslankyně Jana Hnyková

5. 8. 2017 15:49

Sbor zakladatelů schválil nominaci Jany Hnykové, poslankyně Parlamentu České republiky, na čelní místo kandidátky Libereckého kraje. Paní poslankyně se zároveň stává členkou politické strany Realisté.

Kandidátku Realistů v Libereckém kraji povede poslankyně Jana Hnyková
Foto: Archiv JH
Popisek: Jana Hnyková

„Paní poslankyně Hnyková je další posilou našeho týmu. Jako Realisté víme, že lidé se zkušenostmi, kteří sdílejí naše hodnoty, politické a programové cíle jsou jednoznačným přínosem nejen pro naši stranu, ale pro politiku obecně. I v tomto případě jsme velmi pečlivě zvažovali názorovou a programovou blízkost a mohu říci, že  v osobě paní poslankyně získáváme zkušenou ženu a profesionálku ve svém oboru,“ říká mentor Realistů Petr Robejšek.

Jana Hnyková uvedla: „Realisté jsou politickou stranou, s jejímiž principy hluboce souzním. Prosazování národního zájmu v politice a důraz na rodinu jako základní hodnotu je mi bytostně blízký.  Léta se věnuji problematice sociálních služeb, zejména v oblasti péče o seniory a s přístupem Realistů k podpoře rodinné politiky se ztotožňuji.“

Jana Hnyková v červnu letošního roku uvedla, že opouští hnutí Úsvit pro nesouhlas s jeho směřováním a nebude již kandidovat ani za sebe, ani za nikoho jiného. „Byla jsem politikou znechucená a zklamaná. Ale moje okolí mne přimělo znovu uvažovat o tom, že pokud chceme věci měnit k lepšímu, musíme to dělat aktivně. Oslovilo mne také několik politických subjektů. Realisté však byli má volba, jejich program je logický, propracovaný, má řád a smysl. Proto jsem oslovila mentora Realistů Petra Robejška s nabídkou debaty o možnostech spolupráce. Chtěla bych se i nadále věnovat oblasti sociálních služeb a pokračovat tak v práci, kterou jsem již v minulých letech odvedla,“ dodává Jana Hnyková.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Výzva České televizi: Informujte vyváženě a objektivně!

12:22 Rozvoral (SPD): Výzva České televizi: Informujte vyváženě a objektivně!

Česká televize dlouhodobě a cíleně v rámci svých zpravodajských pořadů prosazuje zájmy Evropské unie…