Kašová (KSČM): Veřejná ochránkyně práv zdravotních pojišťoven

24.08.2014 18:42

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová zjevně zcela nechápe účel úřadu, do kterého byla Poslaneckou sněmovnou zvolena. Pro připomenutí, před půl rokem se na ní shodli poslanci lidovců, ANO, TOP 09 a část ČSSD. Že to nebyla nejšťastnější volba, se již ukazuje.

Kašová (KSČM): Veřejná ochránkyně práv zdravotních pojišťoven
Foto: KSČM
Popisek: MUDr. Eva Kašová (KSČM)

Veřejný ochránce práv, neboli zkráceně ombudsman, by zde měl být proto, aby chránil naše občany před zvůlí úřadů a institucí. Aby chránil naše práva a pomáhal v jednotlivých případech občanům s konkrétním postupem v rámci správních řízení. Ochrana nedotknutelnosti soukromí by také určitě neměla být lhostejná.

Nyní však Anna Šabatová navrhuje, aby měly zdravotní pojišťovny právo na přístup k osobním údajům o partnerech a rodinných příslušnících svých klientů, například kde bydlí Vaši rodiče či osoby blízké. Mohly by nás rovnou připouštět k léčbě podle chorobopisu předků. Účelnost tohoto opatření není zřejmá a není příliš jasné, proč chce ombudsmanka tyto údaje pojišťovnám poskytovat. Není prostě vůbec srozumitelné, proč ze své pozice řeší právě posílení pravomocí zdravotních pojišťoven, co se týče vstupu do našeho soukromí.

Je faktem, že nedávno ji zase dělalo starost, stejně jako jejímu spojenci Jiřímu Dienstbierovi, aby zde mohli volit cizinci. Má čas věnovat se normální činnosti svého úřadu, na který, jak známo, dopadají ve velkém žádosti občanů o pomoc při ochraně svých práv? Bylo by žádoucí, aby ti poslanci, kteří paní Šabatovou horlivě podporovali, nyní našli čas ombudsmance vysvětlit, jaký je opravdový účel její práce.

MUDr. Eva Kašová, kandidátka KSČM do Senátu Parlamentu ČR pro volební obvod č. 6 – Louny

MUDr. Eva Kašová

  • BPP
  • Poctivě v medicíně, odpovědně v Senátu.
  • zastupitelka města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: KSČM

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krčál (ČSSD): Problémy rodin musí zajímat každého z nás

16:29 Krčál (ČSSD): Problémy rodin musí zajímat každého z nás

Předseda komise Rady Kraje Vysočina pro sociální oblast a krajský předseda ČSSD Petr Krčál se v úter…