Mach (Svobodní): Budu obhajovat funkci předsedy Svobodných

11.11.2017 10:53

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí kandidovat na předsedu Svobodných

Mach (Svobodní): Budu obhajovat funkci předsedy Svobodných
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Petr Mach

Nemohl jsem zůstat lhostejný ke stovkám emailů a vzkazů, které jsem v posledních týdnech dostával s apelem, abych pokračoval jako předseda Svobodných.

Ačkoliv jsem po prohraných volbách do sněmovny avizoval, že nejspíš nebudu už kandidovat na předsedu strany, vyslyšel jsem tyto hlasy a využil jsem poslední den lhůty, abych se přihlásil a nechal rozhodnout členy, jestli můžu být straně jako předseda dále prospěšný.

Chci se roli předsedy věnovat naplno, budu aktivně řídit stranu. Budu denně k dispozici médiím, nebudu ani v Bruselu ani jinde daleko, budu v Praze. Budu pravidelně publikovat své názory. Budu je říkat pevně, jasně a srozumitelně. Chci, aby byla veřejnost ujištěna, že nekončíme, že jdeme dál.

Chci Svobodné nadále jako stranu liberálně-konzervativní. Úcta ke svobodě mě vede k odmítání vysokých daní, privilegií, dotací a nadměrných regulací. Uznávám univerzální právo člověka na svůj život, a proto odmítám kolektivistická práva menšin prosazovaná na úkor druhých. Jsem tolerantní k odlišnostem v životním stylu - každý má právo hledat si svoji cestu ke štěstí, ale ctím tradice a hodnoty, které utvářely náš národ a naši civilizaci. Nevidím ve Svobodných místo pro zvrhlé názorové směry jako je pozitivní diskriminace nebo rasismus. Chci, aby Svobodní zůstali liberálně-konzervativní stranou a nesešli na scestí. Moje rodina je pro mě na prvním místě, a proto bojuju za svobodnou a bezpečnou Českou republiku.

Nechci, abychom dál měli 1,5 procenta a zůstávali pod čarou. Budu podporovat koaliční spolupráci Svobodných s politicky blízkými partnery, aniž bychom se vzdali svých hodnot a cílů. Chci, aby se naši členové dostali do zastupitelstev a do parlamentu a mohli tam hájit náš program a naše vize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Dobře fungující veřejná správa může přispět k řádné implementaci evropského pilíře sociálních práv

12:54 Ministryně Maláčová: Dobře fungující veřejná správa může přispět k řádné implementaci evropského pilíře sociálních práv

Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o Evropské…