Mladá Boleslav: Přestavba vnější části ekocentra jde do finiše

29.08.2015 12:27

V těchto dnech jde do finiše přestavba vnější části areálu Ekocentra Zahrada u Jaselské ulice, která nese název Rajská zahrada. Od jara se podařilo provést řadu úprav a změn, které pro návštěvníky areálu určitě budou znamenat příjemné překvapení. V nově upraveném terénu najdete upravenou zeleň, cestičky, lavičky i jezírko, ale i přírodní herní i naučné prvky pro děti včetně několika přírodních přístřešků. Nově upravená zahrada se otevře pro veřejnost od 7. září a nabídne celou řadu nových vjemů a zážitků.

Mladá Boleslav: Přestavba vnější části ekocentra jde do finiše
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Venkovní prostory ekocentra se změnily zásadním způsobem. Místo původním záhonů s okrasnými rostlinami a keři zde nyní najdete ukázky různých druhů biotopů, Jsou zde náznaky horského prostředí, vřesoviště, jezírko a rašeliniště. Objevila se tu i hmatová stezka, na které můžete bosýma nohama a se zavřenýma očima hádat, po jakém druhu povrchu jdete. Uprostřed nových úprav zůstává menší travnatá plocha pro hry dětí. Děti zde najdou i chýše a altány z přírodních materiálů, podzemní noru a další zajímavé prvky. Novinkou v ekocentru je i výběh pro ovce a altán s malým výběhem pro králíky. Od otevření zde bude po celé září také fotografická výstava, která bude mapovat postupné proměny venkovních prostor až po novou podobu.

Úpravy vnější části areálu financoval Středočeský kraj.Zdejší areál se dočkal zásadní proměny díky městu Mladá Boleslav již v předchozích letech. V letech 2013 a 2014 zde byl s pomocí evropských dotací vybudován nový pavilon a provedly se i další úpravy v areálu. Zbouráním stávajícího objektu a stavbou nového pavilonu získalo ekocentrum nové prostorné klubovny, zvětšil se také vstupní prostor, vzniklo zde nové sociální zázemí a nová je i pěkná kavárna v přízemí tohoto pavilonu. Tato investice přinesla nejen zlepšení vzhledu celého areálu, výukových i provozních podmínek, ale zároveň vyhovuje hygienickým požadavkům.

Ekocentrum Zahrada je součástí Domu dětí a mládeže Na Výstavišti. Zaměření pracoviště na ekologickou výchovu a osvětu se datuje od roku 2007, kdy byl také poprvé použit název Ekocentrum Zahrada, namísto dřívějšího Zahrada DDM. Provoz celého areálu zajišťují profesionální chovatelé a zahradníci, pravidelné zájmové kroužky, programy pro školy a akce pro veřejnost připravují a zajišťují pedagogičtí pracovníci ekocentra. Součástí ekocentra je minizoo i Záchranná stanice pro handicapované živočichy v Ekocentru Zahrada, která je pobočkou záchranné stanice v Pátku u Poděbrad.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Staněk: Já jsem si vždycky říkal, že slušnost není slabost

21:50 Ministr Staněk: Já jsem si vždycky říkal, že slušnost není slabost

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …