Primátor Pobucký: Komu vadí nově vysazené stromy?

25.06.2020 10:13

Sady Bedřicha Smetany v Místku se v minulých dnech staly terčem vandalů. Tentokrát nesoustředili svou zlost na lavičky ani odpadkové koše, ale na mladé nově vysazené stromy poblíž dětského hřiště a u altánu. Dub a okrasnou třešeň zlomili těsně pod korunou. Věc byla předána k řešení Policii ČR.

Primátor Pobucký: Komu vadí nově vysazené stromy?
Foto: Facebook Michala Pobuckého
Popisek: Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký v roušce

„Stromy jsou poničené natolik, že je nelze zachránit. Musíme je odstranit, na jejich místo vysadit nové a doufat, že se již terčem vandalů nestanou. Vypěstování stromů vhodných k výsadbě do parku trvá  průměrně sedm let a dalších několik let trvá, než se stromy na novém stanovišti ujmou a začnou růst. Každým rokem ve městě vysazujeme stromy nové a snažíme se dělat vše pro to, aby rostly a plnily svou funkci. Pak ale přijde někdo a mladý nově vysazený strom zlomí jako sirku těsně pod jeho rozvíjející se korunou. Ten někdo tak dává najevo, jak pohrdá námi všemi, protože stromy slouží celé společnosti, a pohrdá i přírodou, která je součástí i jeho života. Tohle není v pořádku,“ posteskl si primátor Michal Pobucký s tím, že stromy jsou pro náš život důležité, produkují kyslík, pohlcují hluk i prašnost a v létě poskytují stín a ochlazují okolí.

Škoda je vyčíslena na zhruba deset tisíc korun, ovšem škoda z morálního hlediska je mnohem vyšší.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

  • ČSSD
  • primátor statutárního města Frýdek-Místek
  • krajský zastupitel

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Firmy i fyzické osoby musí mít v bankách stejná práva

13:57 Novák (ANO): Firmy i fyzické osoby musí mít v bankách stejná práva

Poslanec Marek Novák připravuje návrh úprav a změn zákona 370/2017 Sb. o platebním styku.