Prokop (ANO): Hnutí pro Prahu 11 si vzalo za rukojmí děti

10.11.2017 9:20

Hnutí pro Prahu 11 si vzalo za rukojmí děti - kam až dojde opoziční touha po moci? Účastníci 32. zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 11 se tentokrát dočkali skutečně nepříjemného překvapení.

Prokop (ANO): Hnutí pro Prahu 11 si vzalo za rukojmí děti
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011

A nejednalo se "jen" o skutečnost, že obstrukce ze strany opozičního Hnutí pro Prahu 11 (HPP11) protáhly jednání zastupitelů do pozdních nočních hodin. Takové chování je totiž v případě HPP11 koloritem, který si jeho členové nedokážou odepřít (co na tom, že musí většina zastupitelů brzy ráno vstávat do práce?)

Skutečný šok ovšem vyvolalo hlasování zastupitelů z řad HPP11 ohledně zdánlivě nepodstatné smlouvy na prodej nemovitosti v ulici Dunovského. Proč? Částka, kterou by za prodej městská část obdržela, už zdaleka tak nepodstatná není - jedná se o 31, 7 mil. Kč! Tyto finanční prostředky by výrazně pomohly realizaci nákladné dostavby Starochodovské školy a vyřešení jednoho z nejpalčivějších místních témat. Historická budova ZŠ Chodov (Květnového vítězství 57 - více ZDE) by se tak po letech konečně dočkala zasloužených oprav, které jsou odhadovány na závratných 110 mil. Kč.

To by si však HPP11 nesmělo vzít za rukojmí děti. Pro schválení smlouvy, která by škole přinesla kýženou finanční injekci, se totiž zástupci hnutí rozhodli na pokyn svého "vůdce" - Ing. Ladislava Kose - nehlasovat. Jen díky zdravému rozumu ostatních zastupitelů se tak podařilo smlouvu o prodeji nemovitosti schválit a dostavbu Starochodovské školy posunout o krok blíž k tolik potřebnému cíli. Musím se nicméně ptát: kam až jsou zastupitelé HPP11 ochotni v honbě za mocí zajít a koho pro své politické zájmy zneužijí příště? Seniory?

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura

22:29 Hašek (ČSSD): Z respektovaného soupeře už zůstala jen karikatura

Tak si mne vzal dnes do úst při jednání o zdanění církevních restitucí Miroslav Kalousek. A nazval m…