Senátor Veleba: Veřejnoprávní manipulátoři a neználkové

16.02.2016 10:05

Velmi často se na mě obracejí občané se stížnostmi na veřejnoprávní televizi. Včera jsem obdržel upozornění na manipulaci úrovně žáka páté třídy v pořadu Horizont na ČT 24.

Senátor Veleba: Veřejnoprávní manipulátoři a neználkové
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Moderátor zde k NATO uvedl, že "„Původně tahle aliance vznikla, aby čelila armádám Varšavské smlouvy. Teď má NATO bojovat proti pašerákům lidí“.

Když pominu fakt, že NATO nikdy Varšavské smlouvě nečelilo, ale že se podílelo třeba na bombardování, prý „humanitárním“, Srbska, pak ale nemohu přejít, pro neznalé odborníky ČT zřejmě drobnost, že NATO bylo založeno dříve. Bylo to v roce 1949, kdežto Varšavská smlouva o šest let později! A zatímco Varšavská smlouva byla v únoru 1991 rozpuštěna, tak NATO se postupně rozšířilo o nově přistoupené země EU. Souhlasím tedy s divákem a myslím, že je naprosto neslýchané, aby médium veřejné služby, které má ze zákona povinnost kromě jiného vzdělávat společnost, uvádělo zcestná a nepravdivá historická fakta.

I kdyby se jednalo o pouhé popletení, svědčí to o naprosté neprofesionalitě, když uvážíme, že kromě moderátora tato informace prošla přes editora a následně celý režisérský tým, který pořad natáčel. Je proto smutné, když se takové dezinformace dostanou do éteru, kde se jim může vysmát kterýkoli školák se základní znalostí historie.

Česká televize by proto měla uvést informace na pravou míru a zároveň přijmout opatření, aby k dalším excesům nedocházelo. To hlavní opatření je ale jednoduché – vrátit se k duchu a pravidlům veřejnoprávní televize a přestat nadřazovat politiku nad fakty a objektivitou. Zatím současná ČT připomíná protipól „zelenkovské“ režimní Československé televize.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Vítězství Miloše Zemana nad ČSSD a Babišem je tvrdou prohrou pro ČR

15:21 Pospíšil (TOP 09): Vítězství Miloše Zemana nad ČSSD a Babišem je tvrdou prohrou pro ČR

Komentář na facebookovém profilu k aktuální politické situaci