Šimoník (ODS): Rekonstrukce mariáše

06.01.2015 7:31

Denně slýcháme, jak náš stát přichází o miliardy tu na daních, tu na podvodech s DPH, tu díky karuselovým obchodům nebo kvůli daňovým rájům a co všechno je nutno zavést pro zlepšení výběru daní.

Šimoník (ODS): Rekonstrukce mariáše
Foto: red
Popisek: ODS, ilustrační foto

Přitom se poněkud macešsky pozapomnělo na jednu ohromnou díru, která nás připravuje o stovky miliard ročně a akumuluje v sobě všechna zla dnešní společnosti.

Ano, je to známá karetní hra – Mariáš. Po zániku desetihaléřů a přechodu na korunový, protékají touto neřestí astronomické částky. Krom toho se na něj nabaluje konzumace alkoholu, kouření, hrubnutí slovníku a švindlování.

Proto jsme se my uvědomělí a za dokonalou společnost bojující mariášníci minulý týden sešli, vypili pivo, zazdili ho panákem a nekompromisně bouchli do stolu. Již dost a nikdy více ! A založili jsme občanskou iniciativu Rekonstrukce Mariáše.

Nejdříve jsme odstranili jeden z nejzásadnějších nedostatků této hry – její netransparentnost. Proto jsme se rozhodli, že abychom hráli s čistými kartami, každý je ihned po rozdání, ukáže soupeřům. Tím by se odstranilo i fixlování a zabránilo renoncům.

Dále jsme se shodli, že jsme lidé chybující a omylní a tudíž každý z hráčů má právo, odvolat se proti výsledku skončené hry a zneplatnit ji. V případě sporů, rozhodují kibicové nebo obsluha.

Ovšem nejvíce jsme se pohádali při řešení problému, jak zabránit daňovým únikům. Jeden návrh byl, aby se výsledky všech her průběžně zapisovaly a po skončení hry, listinu potvrdila obsluha a tato listina potom byla odeslána na finanční úřad. Majitelé iphonů navrhovali tzv. Chorvatský model, kdy by se karty a výhry snímaly zabudovaným foťákem a odesílaly na FÚ online. Nakonec to vypadalo, že zvítězí nápad, že by daň spočítal hospodský, připočetl ji k útratě a v rámci vlastní evidence tržeb by ji odeslal na FÚ on. Tento nápad ztroskotal na tom, že nám pravil, že se na to může vysrat.

Ještě zbývalo dořešit kontrolní mechanismus. Při MFČR by vznikl samostatný analytický útvar, který by si zpětně přehrával všechny hry a kontroloval jestli se nepodvádělo jak ve hře samotné, tak při výpočtu (a zdaňování) výher.

Přitom jsme si ale s hrůzou uvědomili, že s ohledem na prudký intelekt našich úředníků, nemuseli by si s tím zanedlouho vědět rady a tak by, stejně jako všechny jiné věci, které úřednický mozeček nepobral, mariáš zakázali zákonem.

Daňova nekazeň to neni spravne, to nema byť. Přerozdělovanim vznikaji hodnoty, Tak je to spravne, tak to ma byť

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ODS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: EU se musí připravit na přechodné období, nabízí se zrušení zastropování

8:35 Ministr Toman: EU se musí připravit na přechodné období, nabízí se zrušení zastropování

Pokud členské země zavedou tzv. redistributivní platbu na podporu malých farem, tedy zvýšené dotace …