Štefek (KSČM): V čelákovickém muzeu

14.05.2014 7:38

Ve čtvrtek 8. května navštívil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek Městské muzeum v Čelákovicích, které bylo založeno již v roce 1903.

Štefek (KSČM): V čelákovickém muzeu
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun

Ve čtvrtek 8. května navštívil radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek Městské muzeum v Čelákovicích, které bylo založeno již v roce 1903. Společně s ředitelem Davidem Eisnerem a zastupiteli města Vladimírem Duníkem a Lenkou Grygarovou prošli stálou i krátkodobou expozici muzea, přilehlou galerii a podiskutovali o problémech a plánech organizace a možnostech spolupráce s krajem.

„Muzeum sídlící v bývalém šlechtickém sídle velikostí svého sbírkového fondu přesahuje i většinu krajských muzeí, v depozitářích je uloženo téměř milion sbírkových přírodovědných, archeologických a historických předmětů. S krajskými institucemi má i obdobné problémy, probírali jsme otázku financování nových expozic, provozních úspor, evidence sbírek, aktuálně i daň z darů. Za kraj jsem navrhl i určitou systémovou podporu při získávání možných dotací, třeba z programu Kreativní Evropa, protože zelenou by si koncepce rozvoje muzea určitě zasloužila.“ shrnul závěry radní Štefek.

Areál Tvrze, kde se muzeum nachází, prošel v 15. a 16. století řadou stavebních úprav, byl rozšířen a opevněn vlastní hradební zdí. Poslední rekonstrukce trvající 10 let byla dokončena v roce 1982, kdy dostala goticko-renesanční podobu, a byly zpřístupněny nové muzejní expozice.

V expozicích je možné nalézt např. neživou i živou kulturu středního Polabí, společenské dění i hospodářský a kulturní vzestup lidstva v uplynulých osmi tisíciletích v našem regionu.

Nedaleko je v rodném domku čelákovického malíře Čeňka Jandy umístěna specializovaná expozice „Čelákovické košíkářství“.

Ing. Zdeněk Štefek

  • KSČM
  • zastupitel Středočeského kraje
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zdeněk Štefek - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

0:16 Ministryně Schillerová: Navržená daň z digitálních služeb bude daní obratovou a ne příjmovou

Projev na 16. schůzi Senátu 18. července 2018, Balíček ke zdanění digitálních služeb