Zelení na Prague Pride 2016: Zelená všem barvám lásky

08.08.2016 11:20

Strana zelených a Mladí zelení se již tradičně zúčastní festivalu Prague Pride, aby podpořili práva lidí s odlišnou sexuální či genderovou identitou. V průvodu hrdosti, který projde Prahou, nebude chybět vedení Strany zelených, zelený senátor Václav Láska a zelená senátorka Ivana Cabrnochová, aby dali zelenou všem barvám lásky.

Zelení na Prague Pride 2016: Zelená všem barvám lásky
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

“Česká společnost je v oblasti práv sexuálních menšin velmi otevřená a tolerantní, což je skvělé. Zrovnoprávňování lidí různé sexuální a genderové identity s ostatními v Česku pokračuje a dává všem více svobody, aniž by kohokoli omezovala,” uvedl Matěj Stropnický, předseda SZ.

“Dlouhodobě se však zasazujeme o to, aby byla úplně odstraněna diskriminace LGBT+ lidí. Chceme možnost adopce i pro stejnopohlavní páry, možnost umělého oplodnění i pro lesbické ženy a možnost úřední změny pohlaví bez nutnosti sterilizace pro trans* lidi,” uvedl Petr Pávek, mluvčí pražských Mladých zelených.

“Dalším velkým problémem je homofobní a transfobní šikana na školách. Více než desetina dotázaných žáků a žákyň byla podle zjištění organizace PROUD přítomna fyzickému napadání LGBT+ osoby, šest procent dotázaných dokonce často zažívalo zesměšňování LGBT+ spolužáka nebo spolužačky učitelem. Takové nenávistné prostředí může vést i k myšlenkám na sebevraždu. Je tedy potřeba zavést systematický program prevence homofobní a transfobní šikany ve třídách a další vzdělávání vyučujících,”prohlásila Monika Horáková, členka předsednictva SZ.

“Láska partnerská a rodičovská je to, co vás v živote motivuje, žene vpřed, dává vašemu životu smysl. Hodnota, kterou se nesmí plýtvat. Hodnota, kterou nelze omezovat a třídit. A je úplně jedno, jestli se tahle láska narodí mezi klukem a holkou, či dvěma kluky nebo dvěma děvčaty. Stejně jako je jedno, jestli se dítě tetelí v lásce tatínka a maminky, nebo dvou tatínků či dvou maminek. Tohle si myslím, tomu věřím, a proto jsem s hrdostí přijal záštitu nad letošní Prague Pride,” vysvětlil Václav Láska, senátor za SZ.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Zelení jsou letos jedinou politickou organizací, která přispěla do celotýdenního programu Prague Pride a uspořádala hned dvě akce v Pride House. Jasně se tím ukazuje, že pro Mladé zelené a Stranu zelených nejsou LGBT+ práva pouze jedním z témat, ale jednou z priorit, které se věnují celoročně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

7:29 Hejtman Červíček: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

Stávající budovu laboratoří Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem doplní do příštího léta nástavb…