Potvrzeno. Tomáš Chalupa bude ministrem

04.01.2011 12:12

EXKLUZIVNĚ Podle několika důvěryhodných zdrojů ParlamentníchListů.cz z ODS i z nejbližšího okolí prezidenta bude zaručeně ministrem životního prostředí starosta Prahy 6 a poslanec Tomáš Chalupa, jak již dříve náš server informoval.

Potvrzeno. Tomáš Chalupa bude ministrem

Premiér a předseda ODS Petr Nečas to řekl na právě proběhlém jednání grémia občanských demokratů. Chalupovi vyjádřila dříve ústy svého předsedy Borise Šťastného podporu i pražská ODS. Sám Chalupa nechtěl své angažmá komentovat.

„Tomáš Chalupa je zkušený politik, úspěšný na komunální i celostátní úrovni, který je nezatížený skandály. Považuji ho za vhodného kandidáta a pražská ODS ho podporuje," řekl nedávno ParlamentnímListům.cz Boris Šťastný.

Dobré vztahy s prezidentem i premiérem

Chalupa patří ke spojencům Petra Nečase v Praze, má dobrou pověst a má i nadstandardní vztahy s prezidentem republiky. V oboru bude jistým nováčkem, ostatně však stejně jako dosavadní ministr Pavel Drobil.

Pražská ODS také nemá ve vládě ani v grémiu (kromě Jana Zahradila) svého zástupce a jmenování Chalupy znamená zlepšení vztahů mezi Nečasem a pražskou ODS. Jako o kandidátovi ODS na ministra životního prostředí se původně uvažovalo o Davidu Vodrážkovi z Prahy 13. Jeho šance však padly po posledním kongresu ODS.

Chalupa studoval žurnalistiku, politologii a úspěšně dokončil práva na Univerzitě Karlově v Praze. Na počátku 90. let působil jako novinář, členem ODS je od roku 1992. V současnosti je poslancem a místopředsedou pražské ODS.

Chalupa by jako ministr ódésákům vyhovoval. Není zelený blázen

Pražská ODS i prezident podporují Chalupu na "zeleného" ministra

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda bude rozvolňovat. Jde o děti. Koncerty, divadla a zoo budou přístupnější

14:19 Vláda bude rozvolňovat. Jde o děti. Koncerty, divadla a zoo budou přístupnější

Vláda chce prý ulevit žákům a studentům a zbavit je covidových testů. Epidemie se údajně vyvíjí stab…