Bc. Ladislav Račok

  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,53. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2020 20:55:00

Nový Bor – ORTEL – vlastenecká krása

Nový Bor – ORTEL – vlastenecká krása

ORTEL zpívá a vlastencům se dere dech, jak lásku k rodné zemi pějí, jak ke své vlasti se klaní písní. Jak jí opěvují a v srdci svém nosí, lásku a vztah k rodné zemi od nich zní.

Bylo to zvláštní a přeci po celodenní práci jsem jel na ten koncert do Nového Boru, na tu hudební skupinu, tolikrát proklínanou, tolikrát zatracovanou, zakazovanou a označovanou za nepřátelskou.

Ale kým, těmi tzv. demokratickými stranami, nebo tou pražskou kavárnou.

Těmito stranami, tou elitářskou kavárnou, které se bijí v hrudi, jak slouží demokracii, svobodě slova, jak hájí zájmy národů Čechů – Moravanů – Slezanů.

Jak hájí nedotknutelnost, nezávislost a svrchovanost České republiky, jak hájí tradice, kulturu, naše zvyky a křesťanství, které je s námi životně spjato, jak chrání bezpečí našich domovů, našich rodin, žen a dětí.

Ne tyto strany, ne pražská kavárna. Vždyť přeci nejsme slepí, nejsme hluší, my to vidíme, kam to míří a kam to řídí. Jak svoboda slova je pranýřovaná, utlačovaná, jak každý svobodný projev, který není dle jejich gusta, je zatracován a ten předkladatel je utlačován, bičován, pronásledován.

A tak ten tisíckrát proklínaný, zatracovaný, pronásledovaný ORTEL to zpívá ve svých písních, o útisku, o lásce k rodné zemi, o lásce ke svobodě v naší rodné zemi, o svobodě slova.

Byl jsem rád, že jsem tam mohl být, a vidět to vlasteneckou krásu, ať ty nejmladší, možná mladší, a ty trochu starší, až po střední věk, a ty nejstarší, kam patřím já sám, jsem viděl tu vlasteneckou krásu svornosti, pochopení.

Tu soudružnost mládí a staršího věku jak souzní s tou proklínanou a zatracovanou skupinou ORTEL a její hudbou, a věřte, to bylo nádherné.

Mnohokrát jsem povstal a ve stoji byť znaven celodenní práci jsem ORTELU děkoval, děkoval jsem jim srdcem vlastence, děkoval jsem jim, že tady jsou a svými tóny a hlasem budí lásku k rodné zemi, lásku ke svobodě, tradicím, jak pějí proti tomu zlu, které ubíjí svobodu slova, proti tunelářství, korupci.

Byl jsem rád, když jsem viděl ORTELÁKY jak bratři a sestry stojí v jednom šiku, a byl jsem rád a s úctou jsem je sledoval, vědom si, že naše vlast není snad ztracená, a že jí ubráníme.

Že ubráníme naší nezávislost, nedotknutelnost a nezávislost. Že ubráníme naše tradice, naší kulturu, naše bezpečí, tu krásnou zemi plnou hájů, řek a lesů pro přítomnost i budoucnost.

Že nedovolíme, aby národy Čechů, Moravanů a Slezanů, jakožto i národností, které s námi žijí historicky a Českou republiku přijali za svou vlastní, byly pokořeny, aby byly utlačovány, aby byly pronásledovány pro své postoje, tradice, pro svou kulturu.

Byl jsem rád a vděčen jak ORTELU, tak Ortelákům za tu nádhernou vlasteneckou krásu.

Mě nezbývá ve skromnosti jen říci, a snad to Orteláci  přijmou: děkuji, bratři a sestry.

„Česká republika je naše, a my si jí vzít nedáme“.  Čest a síla

Váš – Ladislav Račok

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama