Bc. Ladislav Račok

  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.07.2018 21:00:00

To nemůže dopadnout dobře

To nemůže dopadnout dobře

Tento článek jsem publikoval v roce 2009. Nyní jej publikuji z důvodů toho, aby ti, co kritizují SPD z toho, že neinformuje objektivně.

Na jedné straně zaznívají názory, že je nutno zajistit příliv imigrantů z důvodů vymírání Českého státu, na druhé straně, stát není schopen zajistit dostatečně silnou ekonomiku, která by zajistila potřebnou úroveň k tomu, aby ženy v Čechách – Moravě – Slezsku se přirozeně rozhodli k založení rodiny.

http://www.novinky.cz/domaci/258179-bez-prilivu-cizincu-zacne-cesko-brzy-vymirat.html

To nemůže dopadnout dobře.

Česká republika vyplatí měsíčně = 1 500 883 dávek

V celkové výši                                 =  5 656 226 492 korun

Slovy: pět miliard šest šest padesát šest miliónů dvě stě dvacet šest tisíc čtyři sta devadesát dvě korun

Příspěvek na péči                                          =  1, 45 miliardy

Pomoc v hmotné nouzi                                 =  445 miliónů

Sociální podpora                                           =  2,7 miliardy

Podpora v nezaměstnanosti a rekvalifikace =  785 miliónů

Celou státní sociální politiku lze tedy rozdělit na dvě části. Na přímou a nepřímou. V přímých dávkách stát tedy ročně za této situace vyplatí přibližně okolo 66 miliard korun na těchto dávkách. Nepřímou stránkou jsou výdaje neziskovým organizacím, které mají za úkol řešit sociální dopady na nepřizpůsobivé skupiny obyvatel a skupiny sociálně slabé s nejmenšími příjmy. Tyto organizace odčerpávají stovky miliónů ze státního rozpočtu, stát ve své důvěře a naivitě jim platí, a platí. Kdybychom to spočítali, kolik si nechali vyplatit za posledních dvacet let, možná bychom dokázali vybudovat skutečné firmy, které budou moci zabezpečit práci pro osoby bez vzdělání, nebo s nejnižší možnou kvalifikaci. Pak bychom z hlediska přítomnosti a budoucnosti předešli takovému názoru, který byl zveřejněn v TV, kdy cigánské děti mají jediný cíl. Žít ze sociálních dávek jako jejich rodiče.  Organizace teoretiků zabývající se v neziskových organizacích sociálními možnými a nemožnými důsledky, příčinami však nakonec pro tuto zem a společnost nic dobrého nepřinesli, nevymysleli a dalo by se říci, ani nic dobrého neučinili. Snad jenom to, že pohled mladých lidí ze sociálně postižených skupin je víceméně zaměřený na parazitující styl života. Tento styl života je však velmi nebezpečný, neboť se rychle šíří do celé společnosti, a jednotlivé póly se tak dostávají do střetu. K odstranění těchto sociálně patologických důsledků je zapotřebí zabezpečit dostatečně silnou zaměstnaneckou politiku.

Celý tento problém vznikal již dávno, jenom pro mou bezvýznamnost se jaksi tyto analýzy nesetkali s potřebnou odezvou. Pokud se někdo dnes domnívá, že naší zem zachrání imigrační politika, tak rovněž se zcela mílí. Ne, že bych byl proti tomuto druhu osídlování Evropy.

Dovolím si však použít slova Australského premiéra, který na adresu imigrantů z arabských zemí prohlásil. Austrálie vznikala za určitých historických podmínek, má svoje tradice a kulturu. Každý, kdo chce tyto tradice a kulturu přijmout je vítaný mezi námi a bude přijat naší společností. Není to však o tom, že bychom se chtěli podřizovat jiným kulturám, jiným světům. Pokud to někdo myslí jinak, pak je lepší když se vrátí tam, odkud přišel.

I zde je zapotřebí říci, a říci to nahlas. Že přijímáním jiných kultur zvyšujeme riziko sociálních exodů, neboť na jedné straně v době hospodářské recese, sociálních dopadů a vzniku sociálních patologických jevů, se kterými se musí především vypořádat mateřská společnost. Do těchto politických, sociálních změn společnosti je zapotřebí se opřít o tradice, kulturu nám vlastní, se kterou jsme se vyvíjeli, a aniž bychom si to uvědomovali mnohdy, je nám vzduchem a vodu. Za této situace povolováním stavění mešit, povolování islámského náboženství je časovanou bombou pro naši kulturu, naší zem, a pro samotnou Evropu.

Již kdysi jsem napsal tento článek:

Evropo – zachovej si tradiční křesťanství a kulturu – odmítej islám

Už mnohokrát jsem chtěl psát na toto téma. Ale vždy jsem měl obavu, aby někdo zase nekřičel, že neuznávám svobodu slova a vyznání. Nyní již musím, a věřím, že každý čtenář v tomto článku najde kus pravdy. Ať chci, nebo nechci, patřím do Evropy nejen já, ale i my všichni. Vedle národních kulturních tradic jednotlivých států Evropy, patří na základě i historických tradic k těmto tradicím i tradiční víry.

Mezi největší církve patří církve římskokatolická – pravoslavná – protestantská – evangelická – husitská, židovská, a zajisté bych mohl jmenovat další. Co vlastně chci říci. Přečetl jsem si poslední vydané články zabývající se islámem a doopravdy jsem se zpotil z hrůzy, která mne ovanula. Přišlo mi to tak, jako kdyby si z rozmaru někdo koupil Mambu černou, jenom proto jak hezky leží, nehýbe se a je roztomilá. Výsledek, ale potom může být pro zmíněnou osobu velmi tragický, a to jenom z toho důvodu, že tato osoba chtěla ve smyslu vztahu k přírodě mít doma mazlíčka, kterému dá domov, péči a lásku. Takto to vnímám i já, na základě právě oněch dvou článků, které se zabývají islámem jako náboženstvím. Jako první uvádím článek, který mne v 21. století doslova šokoval.

Opis článku

Pákistánci upálili křesťany včetně žen a dítěte, prý znesvětili korán – 1. 8. 2009

Šest příslušníků křesťanské menšiny ve východopákistánském městě Godžra dnes uhořelo poté, co byli napadeni místními muslimy. Podle policistů byly mezi oběťmi čtyři ženy, jedno dítě a jeden muž. Důvodem upálení křesťanů bylo, že údajně znesvětili korán, posvátnou knihu muslimů.

Včera 19:26 - Islámábád     

Násilnosti mezi oběma znesvářenými skupinami vypukly ráno. Pákistánský ministr pro menšiny Šahbaz Bhátí řekl, že dav vedený náboženskými extremisty napadl křesťanskou čtvrť a zapálil při tom desítky domů. Podle agentury DPA dav zničil dva kostely, zapálil asi 40 domů a dalších 100 vyplenil.

Ministr spravedlnosti provincie Paňdžáb, kde se neštěstí stalo, napadení odsoudil a řekl, že k urážce koránu vůbec nedošlo.

Vláda varuje, jinak zakročí

"Byla to pouze fáma, která měla způsobit chaos," uvedl a vyzval křesťany a muslimy ke klidu. Pokud bude náboženské násilí pokračovat, vláda proti němu tvrdě zakročí, dodal.

Pákistán je převážně muslimský stát, ale vyskytují se v něm i některé náboženské menšiny včetně křesťanů, kteří tvoří asi čtyři procenta populace. Útoky na křesťany se odehrávají od té doby, kdy se stal Pákistán spojencem Spojených států.

konec článku

Zde jsem pochopil, že naše tradiční víry jsou nejenom demokratické, ale i lidské, protože se vyvíjejí nejenom v duchu svých tradic, ale i v rámci nového pojetí světa. Trnu hrůzou při pomyšlení, že v zemi, která je spojencem nejvyspělejší země světa, která vlastní nejmodernější technologie, která je demokratická a v rámci spojeneckého partnerství je schopna předávat i moderní technologie zemi, kde pro svobodu slova a náboženském vyznání se upalují lidé – ženy, muži a děti. Že provedli vůči křesťanům pogrom – kdy zapálili 40 domů a dalších 100 jich vypálili. Vláda této země jen suše konstatuje, že pokud se situace nezklidní, že zakročí. Celý tento postoj mne utvrzuje jenom v tom, že v zemi, kde vládnou úřednicí podporující, schvalující a vyznávající islám, že vlastně takto mlčky dali najevo souhlas.

Já žiji ve své Evropě, na svém kontinentu, kde vnímám bezpečnost nejenom pro sebe, ale mou rodinu, mé přátelé a pro nás všechny. Žijeme zde po staletí, a naše tradice a víra se předává po generace. Víra je součástí naší civilizace, a jako takovou civilizaci naše víry jí utvářejí, činí jí lidštější, ohleduplnější a solidárnější. Proč mi, bychom měli přijímat náboženství, které neodpovídá našim historickým a kulturním tradicím. Proč bychom měli přijímat náboženství, které vzniklo na jiném kontinentu, v jiném historickém vývoji, a v jiné kultuře, které vyznává násilí proti osobám a skupinám jiného náboženského vyznání.


Opis článku

Každý pátý občan EU bude za čtyřicet let muslim

Evropu čeká zásadní demografická proměna. Do zemí Evropské unie se stěhuje stále více muslimů a jejich počet se podle britského listu The Daily Telegraph v příštích šesti letech zdvojnásobí. Do roku 2050 by tak mohl být každý pátý obyvatel EU muslim.


Dnes 19:40


Posílení muslimské komunity bude mít podle deníku nejrůznější důsledky včetně dopadů na diplomacii. List uvedl, že evropští představitelé trend povětšinou ignorují a nepřicházejí s konstruktivními řešeními. Výjimkou je pár opatření v některých zemích, jako například zákaz nošení muslimských šátků ve francouzských školách. Statistik se za takového stavu chopí radikálové, kteří se v jednotlivých zemích stávají stále populárnějšími.

Varovné údaje jsou přitom nepřehlédnutelné - počet muslimů se v Evropě za posledních 30 let zdvojnásobil. Ke stejnému nárůstu bude nyní podle demografů stačit šest let. V Bruselu patří mezi nová nejpopulárnější jména Mohamed, Adam, Rádžan, Ajúb, Mahdí, Amín a Hamza.  

Určitě to bylo podceněno. Jenom se obecně mluví, že by se integraci přistěhovalců mělo dostat stejné pozornosti, jako monitorování jejich přílivu. Jerome Vignon, eurokomisař pro integraci, zaměstnanost a sociální věci


Daily Telegraph tvrdí, že Evropa dlouhodobě vítá přistěhovalce, ale ušlo jí, že se v uplynulých letech změnil trend a stále více migrantů přichází ze států, které se neřadí mezi rozvíjející se země. Podrobná data k dispozici nejsou, neboť řada zemí členských států EU neeviduje náboženskou příslušnost svých občanů.


Podle zprávy EU se příliv přistěhovalců po roce 2002 ztrojnásobil, každoročně je to 1,6 až 2 milióny lidí. Dřívější předpovědi o poklesu počtu obyvatel tak vzaly za své. Před pěti lety Brusel předpokládal do roku 2050 úbytek populace v Evropské unii o 16 miliónů. Teď očekává do roku 2060 nárůst o 10 miliónů. Podle tři roky staré studie pro americké letectvo bylo v Evropě 15 až 23 miliónů muslimů. V současnosti americký institut pro migraci odhaduje, že do roku 2050 budou více než 20 procent obyvatelstva EU tvořit muslimové.


Daily Telegraph uvádí, že už v polovině tohoto století by mohla většina Francouzů vyznávat islám. A zatímco Rakousko bylo ve 20. století z 90 procent katolické, do roku 2050 by islám mohl být hlavním náboženstvím Rakušanů mladších 15 let


konec článku


Evropo, zachovej si tradiční křesťanství a kulturu – odmítej islámNechápu, proč by naše ženy v Evropě měli nosit šátky na hlavě, přes obličej. Proč bychom zde měli stavět mešity. Já osobně se rád podívám na hezkou tvář ženy, líbí se mi naše duchovní stánky a vše co s tím souvisí. Strašně moc bych si přál, aby mé děti a další generace žili ve svobodné Evropě, kde si každý může vybrat svou tradiční víru vycházející z historie naší Evropy, a nemusí se obávat, že mu někdo upálí matku, otce, ženu, sourozence anebo děti. Když naše ženy jako turistky jedou na dovolenou do těchto zemí, kde vládne islám, musí se podřídit zákonům této země, musí být zahaleny, jak ukládá zákon. Protože jsme hosty v této zemi, a jsme kulturní Evropané – tak se logicky tomu podřídíme. Kdyby však takováto žena z Evropy, chodila po městě v rozporu s platnými zákony této země, stihl by jí trest podle islámského práva. Pak já tvrdím, že mi Evropané, zde nechceme šátky, zahalené ženy, nechceme mešity a hlavně nechceme islám. Kdo chce s námi v naší Evropě žít, musí přijmout naší historii, naší tradici, naší kulturu a naše náboženství. Měli bychom si více uvědomovat všechny tyto okolnosti, abychom se jednoho rána neprobudili do jiné kultury a jiného světa. Věřím, že Evropa přijme dostatečně adekvátní normy, k ochraně Evropy, její historie, tradic, kultury a náboženství.A co dál, přijímat imigranty z důvodů zajištění populace v době, kdy nejsme schopni zajistit dostatečnou životní úroveň pro mateřskou stávající občanskou společnost.  V době, kdy máme nedostatek bytů pro mladé rodiny s dětmi, v době kdy máme problémy sociální problémy s nepřizpůsobivými, v době, kdy řešíme složité ekonomické a společenské reformy.

V době, kdy snižujeme rozpočty školství, obraně, zdravotnictví, hasičům, vnitru. V době, kdy nejsme přes všechny dostupné a kvalitní prostředky jako stát zasáhnout proti vlivu šedé ekonomiky, která nás pomalu likviduje a rozežírá jako rakovinový nádor v těle.

Ne, domnívám se, že ne. Tak jako to udělala mnohokrát Kanada, Austrálie, je zapotřebí vyslat do světa signál, že Česká republika z ekonomických důvodů pozastavuje příjem imigrantů na dobu neurčitou do překonání hospodářských problémů. Je to slušné, seriózní vůči všem zájemcům, kteří by chtěli žít v České republice v domnění, že jim Česká republika zajistí slušné bydlení, práci a dobrou životní úroveň.


Naše zem potřebuje více praktiků než teoretiků, více podpory domácím živnostníkům, podnikatelům a zemědělcům. Potřebuje takové odborníky, poradce, kteří budou hrát v zájmu této země pro přítomnost i budoucnost. Potřebujeme spravedlivý sociální systém, který bude solidární, podpůrný, ale zároveň bude bránit všem snahám proti zneužívání.

Naše zem potřebuje takový systém, který bude zdravý pro společnost a naší zem, který nebude tvořit generace parazitující na státu, na naší zemi, na práci a výdobytcích nás všech.


Děkuji čtenářům za trpělivost a přízeň.

Ladislav RačokProfily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout