Bc. Ladislav Račok

  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.05.2018 9:52:42 - Díťa

Jak vyjádřit svůj nesouhlas s istanbulskym a dublinskym aktem

Jak hluchým ukázat, že si začínají dělat do gatí. Slovenský farář pan Kuffa se nebal organizovat pochody křesťanů proti I a D. Naši biskupové poslali alespoň pastyřsky list, ale zbytek společnosti je hluchý. Vetsinou zapasime s polochudobou nebo chudobou a na politiku se divaji jako na zlo……. Co s tím? Ditrich

Odpověď

07.05.2018 10:40:34 - Bc. Ladislav Račok

 Dobrý den pane Ditrich,

je smutné a bolestivé přiznat, že v mnohém vašem vyjádření je pravda. Přesto se domnívám, že je zde závažná chyba, která je buď vedena záměrně, nebo účelově.

Záměr se dá vyjádřit tak, že naše média a sdělovací prostředky mají za úkol nezveřejňovat patřičné dokumenty týkající se Dublinu IV. a Istanbulské úmluvy před veřejností, a tím zajistit celospolečenskou osvětu k těmto zcela pro Českou republiku oklešťujícím  zbavující svrchovanosti,suverenity a nezávislosti v migrační  a azylové politice, a ta druhá zcela zničující a popírající základní principy rodiny, její práva a postavení ve společnosti, kdy toto postavení a práva se utvářeli již od dávných dob, a jsou základní jednotkou tvořící stát, a je své podstatě v rozporu se základními lidskými právy a svobodou.

Zde zůstává základní otázka.:
proč vedle mlčení sdělovacích prostředků, které by měli přinášet již zmíněnou osvětu společnosti k těmto dokumentům Evropské unie a tím ve společnosti zajistit celostátní a celospolečenskou diskuzi, mlčí politici, mlčí Parlament České republiky, mlčí Senát České republiky, mlčí vláda České republiky a čas krátí  možnosti právo veta, odmítnutí. A aby se pak neřeklo bohužel s tím nic neuděláme, je pozdě, možnost na odmítnutí vypršel a tuto možnost jsme nevyužili, tak jak, se to opakovaně stalo při řešení jiných pro Českou republiku podstatných záležitostí.

Děkuji za dotaz a přeji hezký den.
V.r. - Ladislav Račok