Bc. Markéta Gregorová

Pro kontakt použijte marketa.gregorova@europarl.europa.eu.
  • Piráti
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.04.2021 17:46:00

Silná podpora našich spojenců je v tuhle chvíli klíčová

Silná podpora našich spojenců je v tuhle chvíli klíčová

Europarlament bude řešit explozi ve Vrběticích, poslanci plánují rezoluci

Výbuchem muničního skladu ve Vrběticích se budou příští týden zabývat poslanci Evropského parlamentu. Informuje o tom pirátská europoslankyně Markéta Gregorová, která prosazovala jasnou rezoluci europarlamentu. I tu by měli poslanci přijmout. Debata bude součástí širší diskuze zabývající se mimo jiné také ruským opozičníkem Alexejem Navalným či situací na Ukrajině.

„Za naši frakci jsme debatu i rezoluci jednoznačně prosazovali a jsem moc ráda, že se i většina dalších frakcí shodla, že si tato výjimečná situace zasluhuje silnou reakci. To už bylo ostatně signalizováno jejich společným prohlášení předsedů frakcí. Nyní je na nás, abychom do rezoluce prosadili konkrétní vyjádření a výzvy k diplomatickým krokům,“ uvedla europoslankyně Markéta Gregorová.

Rezoluce je zásadním krokem Evropské unie, který má důležitý diplomatický dopad. Pokud ji europoslanci schválí, půjde o silné zastání České republiky i zemí, kterých se týkají další případy. „Silná podpora našich spojenců je v tuhle chvíli klíčová, protože se nacházíme ve velmi zranitelné pozici, kdy není jasné, kolik diplomatů na naší ruské ambasádě zůstane,“ upozorňuje Gregorová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama