Česká strana sociálně demokratická

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.09.2019 16:47:00

Je potřeba už konečně zvednout platy ve veřejné sféře

Je potřeba už konečně zvednout platy ve veřejné sféře

Komentář na facebookovém profilu k návrhu dalšího navyšování minimální mzdy

 Se zástupci odborů o tom jednali naši ministři Jan Hamáček, Jana Maláčová a Lubomír Zaorálek. A k jakým konkrétním návrhům na zlepšení došli?

Především je naprosto nezbytné dál navyšovat růst minimální mzdy, jak upozorňuje naše ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová: „To číslo, se kterým půjdu do vyjednávání, je 10 %. To znamená navýšení o 1 350 korun.”

Zaměstnanci ve veřejné sféře trpí nedostatečným ohodnocením v mnoha sférách, ale dlouhodobě špatně jsou na tom obzvláště ti v rezortu kultury. Náš ministr Lubomír Zaorálek proto bude bojovat za to, aby v rozpočtu na příští rok nechyběly peníze na zvyšování jejich platů.

„Stav, který je dnes, je opravdu hrozný. Jestli chceme být kulturní zemí, tak je třeba věci změnit. Tito lidé – kvalifikovaní a odborně zdatní – mají naprosto neodpovídající ohodnocení a přejdou jinam,” upozorňuje ministr kultury.

Nezbývá než držet palce našim ministrům, aby se jim podařilo vyjednat co nejlepší podmínky pro jejich rezorty a zlepšit tak životy zaměstnanců ve veřejné sféře!

Proč je česká kultura jako tající Antarktida? A co si o platech zaměstnanců myslí Josef Středula, předseda Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS)? To se dozvíte ve videu ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout