Česká strana sociálně demokratická

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.11.2019 12:17:00

Naše země slaví sladkých 30 let svobody

Naše země slaví sladkých 30 let svobody

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu

 17. listopadu 1989 se český národ statečně postavil bezpráví a teroru, který sužoval naši zem dlouhých 71 let. Neutuchající touha po svobodě vyústila v Sametovou revoluci. Ta odstartovala události, jež nám dnes umožňují žít volně ve svobodném státě. Nepromarněme možnost, kterou jsme si před 30 lety vybojovali! Važme si toho, co leckde ani zdaleka není samozřejmostí. Opatrujme naši svobodu jako oko v hlavě, vybojovat ji není lehké, udržet ji je pěkný oříšek.

Je co slavit! Už 30 let můžeme beze strachu vyjádřit vlastní názor, cestovat, kam se nám zlíbí, svobodně volit, studovat a pracovat. Nabytím dnes už samozřejmých práv a svobod jsme získali možnost angažovat se a měnit svět kolem nás. Udržet demokratický, spravedlivý a svobodný stát stojí nemálo sil, ale na jeho rozkvětu se může podílet skutečně každý z nás. Ať už u voleb nebo připomínáním národní historie.

Děkujeme všem, kteří se zasloužili o demokracii v naší krásné zemi. A za to, že dnes můžeme žít jako svobodní občané. Díky, že můžem!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout