Dan Kresa

  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.09.2015 12:00:00

Co s našimi uprchlíky a ilegálními migranty?

Co s našimi uprchlíky a ilegálními migranty?

Naše policie každý den zadrží několik desítek ilegálních migrantů a uprchlíků. Tyto lidé pak putují do Bělé pod Bezdězem a podobných zařízení. Co s nimi budeme dělat dále? Budeme je všechny živit z našich peněz? Či je vyženeme?

 V prvé řadě si musíme uvědomit zásadní fakt: všichni lidé, kteří ilegálně překročí hranice naší vlasti, nejsou uprchlíci. Pouze nízké procento z nich skutečně prchá před válkou nebo politickým útlakem například ze Sýrie, Iráku, Čečenska či nám bližší Ukrajiny. V různých částech těchto zemí skutečně zuří ozbrojený konflikt a lidi, jež z nich utíkají, můžeme opravdu nazývat uprchlíky.

Na druhou stranu zde máme mnohem větší skupinu lidí, která k nám či do států sousedních přichází pouze s vidinou „lepšího života“. Mnohdy o Evropě slyšeli pouze velice pěkné pohádky a naprosto neví, jak se v jednotlivých zemích žije. Protože zájmy této skupiny jsou zcela ekonomického charakteru, nazývejme dané lidi ekonomickými migranty. A ačkoliv naše média či mnohé parlamentní strany a jejich (ne)ziskovky nerozlišují mezi uprchlíkem a ekonomickým migrantem, v reálně světe panují rozdíly velké, a to s sebou nese i zcela zásadní dopad.

Uprchlíci, kteří jsou zadržení našimi bezpečnostními sbory a požádají u nás o azyl, nechť projdou klasickým azylovým řízením a ukáže se, zda si azyl podle mezinárodního práva opravdu zaslouží. Pokud se stane, že nesplní podmínky pro udělení azylu, pak ať je vláda navrátí do jejich původní vlasti. Pravý uprchlík tj. uprchlík utíkající před válkou či politickým režimem vždy projde, ekonomický migrant např. z Kosova či Senegalu se vrátí do své vlasti. Někteří uprchlíci však i přes jasný nárok na udělení azylu nechtějí žít v České republice, ale většinou míří do Německa. Pak se musí naše vláda dohodnout s Berlínem na tom, že od nás tyto lidi převezme a zaručí jim patřičnou ochranu. V tomto bodě už se jistá snaha vyvíjí.

Ekonomické migranty můžeme rozdělit do tří skupin. V první skupině se nalézají ti, kteří chtějí žít v Česku. Takoví by měli zkusit projít azylovým řízením, a pokud neuspějí, následují dva scénáře. Buď se přihlásí státem nedotované sdružení či spolek a dohodne s imigranty i s vládou na tom, že vlastními silami začlení tyto lidi do naší společnosti anebo se těchto imigrantů nikdo neujme a navrátí se do své země původu. Do druhé skupiny ekonomických imigrantů řadíme lidi, kteří u nás byli zadrženi, ale chtějí žít jinde např. ve Švédsku a daný stát o ně má zájem. Pokud různé země jeví zájem o určitý tip ekonomických imigrantů, ať se s nimi vláda dohodne a oni si od nás tyto imigranty převezmou. Poslední skupinu tvoří ekonomičtí imigranti, které nechce žádný evropský stát, a oni zas nechtějí žít v Česku. Pro ně existuje pouze jedno řešení a to je návrat do původní vlasti.

Uprchlíci spadají pod ochranu mezinárodního práva. Na ekonomické migranty se žádné právo nevztahuje. Záleží pouze na vládě každé země, jak se rozhodne s nimi naložit. Míchat uprchlíky s ekonomickými migranty dohromady a vydávat všechny za „oběti nespravedlivého systému či války“, je nestoudná a velmi rozšířená lež marxistů ze současné vlády české, vedení EU, hlavních médií a tzv. neziskovek.  

Číslo uprchlíků, kteří v Česku získají dočasný, či dlouhodobý azyl letos vzroste, i tak pravděpodobně nepřevýší 600. Každý rok  u nás získá azyl do 400 osob. Přijímat tisícovky ekonomických migrantů, jak po nás nyní chce Evropská komise, se rovná nejen hrubému zásahu do práv našeho státu, ale neúctě k českým občanům i k ekonomickým imigrantům samotným. Když ekonomický imigrant z Pobřeží slonoviny nechce žít v Česku, protože zde panuje nehorázné zdanění práce a francouzština není naším úředním jazykem, budeme jej u nás držet násilím? Podle pánů Junckra a Sobotky nejspíše ano. Tyto tzv. kvóty, které po nás chce Brusel (de facto Berlín a nyní i Vídeň) by měla vláda přijmout, pouze pokud to občané odsouhlasí v referendu! Pokud to udělá nyní bez referenda proti vůli českého lidu, potvrdí fakt, že je zcela nelegitimní.

Na současnou imigrační krizi neexistuje jednoduché řešení. Musíme se na problém dívat v širších souvislostech a postupovat např. podle výše zmíněného klíče.  Nejde jen prohlašovat „solidaritu přijímám“, ubytujme všechny imigranty v Česku a živme je z národního rozpočtu, čili i z peněz lidí, kteří se starají o rodiny, splácí hypotéky, zakládají živnosti a počítají každou korunu. Zároveň se jeví nesmyslné řvát, aby všichni lidé, kteří nelegálně překročí naše hranice, táhli zpět do svých vlastí, kde zuří válka či vládne tvrdý autoritářský režim. 


Oceňme spolehlivou a pečlivou službu našich policistů, kteří skutečně svědomitě stráží hranice republiky a velmi slušně se chovají jak k uprchlíkům, tak ekonomickým migrantům. Na druhé straně se ptejme, co udělala současná levicová vláda a také levicové vedení Evropské komise pro řešení této krize? 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama