Dan Kresa

  • Svobodní
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.08.2015 16:00:00

Kam mizí naše peníze? A proč nic nefunguje správně?

Kam mizí naše peníze? A proč nic nefunguje správně?

Rok od roku se vybere na daních více peněz a stále slyšíme, že se musí někam přesunout. I když pošleme vládě obrovský balík, ona si k tomu část prostředků půjčí a tím nás ještě zadluží. Přesto však politici tvrdí, že tato suma nestačí a chtějí víc.

Základní funkcí státu je zajistit svým občanům bezpečnost. Vnitřní bezpečnost zajišťuje především policie. Jak to vypadá, když do ní vláda neinvestuje, jsme viděli na zásahu v Uherském Brodě,kam musela přijet speciální jednotka až z Brna, protože Zlínský kraj žádnou kvůli škrtům nemá. V případě vypuknutí demonstrací či blackoutu na rozsáhlejším území pak policie nebude schopna občanům bezpečnost zaručit a hrozí rabování, výtržnosti a vlny násilí. Vnější bezpečnost, kterou má na starost ministerstvo obrany pod vedením Martina Stropnického, pokračuje v úpadkovém proudu. Nesmyslné prodeje skvěle fungujících vrtulníků i jiné technologie, nulové investice do nového vybavení a žádný posun v nedostatečném zajištění lidských zdrojů, to je bezpeční politika hnutí ANO. Z Armády České republiky tak máme pouze jen malý expediční sbor, který by neubránil bez pomoci spojenců ani Beskydy. Připojme k tomu všemu, že za 20 let existence Česka nebyla dostavěna dálniční síť, postaveny rychloželeznice, splavněny velké řeky a naše infrastruktura mnohdy vypadá jako z válečného filmu o pádu Berlína. Na mysl se pak dere otázka: Proč to tak je?

Občané České republiky odvádí vládě na daních až příliš mnoho peněz a ona se jim za to neumí o nic postarat. Naše peníze se jen tak nerozplynuly. Vláda je přerozdělila, čili rozdala na zbytečnosti.Ukažme si to názorně. Mezi základní funkce rodiny patří zajistit dětem zdraví a vzdělání, zajištění kulturního vyžití v podobě například prázdninového tábora patří až na vzdálenější pozice. Základní funkcí státu je zajištění bezpečnosti a někdy minimálních investic do infrastruktury, kultura či příspěvky na začleňování a sociální bydlení státu nezajistí přežití. V našem případě je to, jako kdyby se rodina starala, aby děti strávily celé léto na táboře a mohly chodit každý den do kina, ale nenavštěvovaly školu a byly permanentně nemocné. Byl by takový přístup normální? NE! Přesto se něco podobného za souhlasu mlčící většiny děje. Kam se však odkutálely naše peníze a co jsou pro vládu „dětské tábory a kino“?

V USA si vžil pro pojmenování zločinců termín „Veřejný nepřítel“. V Česku i na Slovensku bychom mohli použít termín „Veřejný zloděj“. Mezi veřejné zloděje zařaďme různé organizace či instituce, jejíž přínos občanům je minimální, zato však přispívají vlastní peněžence a vybrané elitní skupině obyvatel.Tyto organizace a skupiny můžeme najít u všech ministerstev.

Pár příkladů veřejných zlodějů:

  1. Kultura- dotované instituce (divadla, památky a muzea, o které není zájem), festivaly a jiné akce (vyhazování peněz)
  2. Životní prostředí- dotace na sluneční elektrárny (zdražení elektřiny a její dvojí placení)
  3. Sociální systém- programy na začlenění vybraných skupin obyvatel, sociální bydlení
  4. Doprava- protěžování Českých drah (zamezení konkurence), dotace na veřejnou dopravu (na vlastní auto nedostanete nic)
  5. Zemědělství- dotace vybraným skupinám a jen na určité plodiny (na vlastní pole nic nedostanete)
  6. Instituce – reklamy propagující ombudsmana, Evropskou unii a jiné instituce (zbytečné plýtvání)

    Veřejný zlodějů je však mnohem více. Většinou se jedná o příjemce dotací, které zamezují ostatním občanům, aby se i jim dařilo v daném sektoru. Jedním z největších příjemců dotací (našich peněz) jsou firmy ministra financí/dluhu Andreje Babiše, kterému se povedlo utratit část státních rezerv a k tomu ještě zvýšit státní dluh. Málokteré rodině se povede každý rok utrácet více, než vydělá a ještě k tomu se zbavit všech úspor. Pokud by v tom daná rodina pokračovala tak asi špatně skončí. Český stát tvoří 10,5 milionů lidí, nejspíš všichni špatně skončí. Nyní je nutné proti těmto veřejným zlodějům bojovat. Strany, jež se doposud do parlamentu a zastupitelstev dostávaly, na tom neměly sebemenší zájem. Jedinou možností je tak zvolit stranu, která chce těmto zlodějů zavřít kohoutky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama