Doc. Martin Konvička, Ph.D.

Předseda spolku Iniciativa Martina Konvičky
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15. 2. 2016 13:39:27

Zelená je barva islámu - a Zelených

Zelená je barva islámu - a Zelených

Z 24. září 2013. Karma na iDnes 38.68, přečteno 5210x. A bohužel ještě mnohem aktuálnější, než tenkrát.

Nemine den, aby se neobjevila otřesná zpráva o nehumánní povaze islámu. Jednou jsou to masakry v Keni či Pákistánu, jindy omezování svobod domorodců ve „staré EU“, rychle ztrácející svůj civilizovaný charakter. Volbami žijící česká politická třída zvolila ten nejhorší možný postoj – hlavu v písku. O expanzi islámu, jež zaručeně během dekády či dvou obrátí naše životy vzhůru  nohama, se ve slušné společnosti nemluví. Netřeba dalšího důkazu bezradnosti dnešních mocných, jakož i aspirantů na mocné zítřejší. Horší než tabuizace je jenom kolaborace, a ta je málokde tak skandální, jako ve straně Zelených. Jako ekolog profesí to vnímám jako Zradu.  

Posuďte sami.

Strana zelených věří v náboženskou svobodu. Nemůžete přece myslet vážně, že islám jako náboženství má totalitní povahu. Totalitní může být například režim, který se islámem zaštiťuje nebo ho využívá jako silný sjednocující prvek. To ale nic nevypovídá nutně o islámu jako takovém. Mnozí vůdci se zaštitovali také křesťanstvím a páchali v jeho jménu zlo, to přece nic nevypovídá o samotném náboženství, ale jen a pouze o režimech a vůdcích. A nepoužívejte ledabyle slovo "totalita", politologové mají na tento pojem přísná definiční kritéria. … Strana zelených a její názory nevycházejí z předsudků či konspiračních teorií. Nebudeme tolerovat žádné xenofobní postoje. Toto vlákno je jich plné a nemá smysl na ně již dál odpovídat.“

Jde o slova administrátora stranické facebookové skupiny, nejspíš malé ryby, ale strana jistě není holubník a administrátor poslouchá vedení. To sympatiemi k islámu, či bagatelizací jeho expanze (což je totéž), přímo hýří. Hvězdou je v tomto směru partajní „zahraniční expert“ Šádí Shanaáh, mladík s děravým leč hvězdným životopisem, pořadatel konferencí o lidských právech financovaných autoritářským Kuvajtem, výhradní autor mylných předpovědí a zastánce nasazení amerických vojáků všude, kde to pomůže radikálnímu islámu proti umírněným muslimům. Raději se mýlí s Erdoganem, Morsím či Obamou, než by ztratil dobré slovo za jediného exmuslima či liberála. Plně v jeho vleku se zdá být Ondřej Liška, jak dokazuje záznam z jejich společných bagatelizačních orgií v Hradci Králové. A jsou i četní další a všechen ten aktivismus jenom kopíruje postoje Zelených v Německu či Rakousku, kde se strany, kdysi bojující proti kyselým dešťům, postupně vyprofilovaly jako strany pro-imigrační, rozuměj pro-islámské. 

Historicky lze zelenou islámofilii vystopovat k  teoretikům „nové levice“, které napadlo nahradit dělnickou třídu staromódních marxistů všemi možnými menšinami, od rasových a sexuálních  po životněstylové a náboženské. Někdy v 80. letech, kdy ekologickou agendu Zelených přejaly ostatní strany, zesílilo podbízení všemožným „alternativám“ včetně té, jejímž ultimátním cílem je společnost bez alternativ. Psychologicky najdeme v řadách Zelených spoustu ňuňu-sluníčkových slečinek, které na jedné straně přitahuje mohamedánský vnějškový mačismus (nedokáží prokouknout jeho falešnost), na druhé straně obměkčuje mohamedánská hra na oběti. Za holkami pak jdou zelení kluci, klamáni hned dvakrát, neboť pro slečny stejné krevní skupiny nejsou přitažliví a pro mohamedány dělají špinavou práci. Volebně jsou mohamedáni perspektivní proto, že jejich množství lze libovolně navyšovat imigrací a své náboženství nemění tak snadno, jako mění své preference neukáznění domorodci. Zahraničně-politicky zde vyčuhuje vazba na Zelené v německy mluvících zemích. Konečně může být islám zajímavý z hlediska stranických financí, neboť finančníci světového džihádu nejsou chudí, kdežto ČEZ ani uhlobaroni Zeleným nenasypou. Všechny ty důvody jsou pochopitelné, o to horší Zradu zelení páchají.   

Už drobné posílení islámu ohrožuje všechny ty alternativce, jimiž se Zelení rádi zaštiťují. Začněme ženskými právy – islám stojí a padá na genderovém apartheidu, sexisticky vykazuje ženám „jejich místo“, přičemž ignoruje ženskou individualitu, objektivně různé zájmy různých žen. Přejděme k homosexuálům – nemuslimský pasív může být v islámských zemích intenzívně žádán, ale muslimské homosexuály-pasívy trestá šária i smrtí. Zamysleme se nad alternativní spiritualitou, všelikými vyznavači pohanství, meditace, jógy či psychedelických experimentů. To vše je pro islám modloslužebnictví, a „zabíjejte modloslužebníky, kdekoli je najdete“ z Koránu nikdo nevyškrtnul. Umělecké bohémě by nemělo uniknout, že islám zakazuje figurativní umění, tanec a instrumentální hudbu. Pak jsou tu menšiny etnické. Židé z Malmö či Antverp  mlácení v ulicích svých měst; hinduisté, jimž je v Británii nadáváno do „otroků“; černí Afričané, jejichž bratry mohamedánští otrokáři, na rozdíl od otrokářů křesťanských, rutinně a po statisících kastrovali. Až ohyzdná je v tomto směru snaha Zelených podbízet se Romům, kteří ve své bezelstnosti nemusí prokouknout, že mají, coby pěšáci, pomáhat jednomu z nejrestriktivnějších kultů vůbec. Logika islámské expanze je totiž neúprosná. Srovnání různě islamizovaných zemí, od Švédska přes Maroko po Saudskou Arábii, dokazuje, že ze všech alternativ a menšin nakonec shrábne bank ta, která rychle navýší počet svých stoupenců, je dostatečně disciplinovaná a nebere si servítky. Je třeba sem psát, která to asi bude?

Islám je nepřátelský i k původní agendě Zelených, tedy přírodě a životnímu prostředí. V jednom z minulých blogů jsem psal o přemnožování, v jehož důsledku stoupla třeba populace Egypta za posledních 40 let ze 30 na 80 milionů. Ona země, kdysi obilnice Středomoří, tak definitivně ztratila možnost uživit se z vlastních zdrojů. Zběsilou porodnost najdeme ve většině islámských zemí, ale ochránci přírody ji odmítají kritizovat, což přímo řve vedle kritiky porodnosti v rozvojových zemích neislámských. Opravdu bohaté islámské země, například Emiráty nebo Kuvajt, vykazují „ekologickou stopu“ srovnatelnou se Spojenými státy, do nástupu Obamy arcinepřítele každého Zelenidla. Spotřební bezohlednost pramení z věroučného fatalismu. Islám nezná judeokřesťanské „zvelebujte Zemi“, svět sice má být podřízen alláhovi, ale už nezáleží, v jakém mu bude podřízen stavu. Přímo nehorázná pak je zelená tolerance k halal (a košer!) porážkám, tomu naprosto zbytečnému utrpení jatečních zvířat, které zhusta není alternativou k tolik odsuzovanému utrpení v průmyslových velkochovech, ale přistupuje k němu návdavkem – jenom a pouze k uspokojení předsudků z šerého dávnověku.

Zelené koketování s islámem, byť je pochopitelné historicky, takticky i psychologicky, stojí v tom nejpříkřejším rozporu vůči všemu, co by zelená politika měla reprezentovat. A to jak z hlediska lidí – všech těch feministek, homosexuálů, etnických menšin či alternativních samorostů – tak z hlediska ochrany přírody a životního prostředí. Je to obrovská škoda. Péče o přírodní, krajinné a kulturní dědictví jsou vážná témata, jež by na politické scéně měla najít zastánce. Strana zelených tím zastáncem není, naopak, a proto nezbývá než zvolat:  Nevolit!

Přílohy

Blog Šádí Shanaáha, „experta“, který se zatím zmýlil úplně ve všech expertízách

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/sadi-shanaah.php


Jejich nejhorší chvíle – vůdce a jeho expert přesvědčují studenty, že islám je fajn
http://www.youtube.com/watch?v=M4zRjswEfgw

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout