Dominik Březný

  • DSSS
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,63. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.09.2017 15:35:20

Jen občané mohou rozhodovat o setrvání v EU!

Jen občané mohou rozhodovat o setrvání v EU!

V roce 2004 vstoupila Česká republika do Evropské unie s velkým očekáváním a mnoha vizemi. Tomuto vstupu předcházelo celostátní referendum, ve kterém občané měli možnost rozhodnout, zda si tento vstup přejí, či nikoliv.

Po ohromné mediální kampani nakonec posvětilo vstup 77% voličů, avšak za 55% volební účasti. Tento občanský souhlas byl ve své podstatě drtivý, to nelze zpochybnit. Vidina volného pohybu občanů, vidina srovnatelných mezd s tehdy již členskými zeměmi, to všechno hrálo pro souhlas vstupu do EU.

Jaká je ale momentální realita? Jasné je to, že EU a její podoba šla úplně jiným směrem, než se očekávalo. Namísto pozitiv členství nyní převažují zejména negativa. Máme sice volný pohyb občanů, ten ale není podmíněn členstvím, nýbrž smlouvami. Otázkou je, zda je tento volný pohyb vůbec v dnešní době výhodou. Migrační krize není otázkou posledních měsíců, ale tento problém je na západu Evropy již desetiletí. Multikulturní Evropa je dílem právě čelních představitelů EU, tudíž jsou i hlavními viníky této krize, která začíná Evropě přerůstat přes hlavu.

Co se týče mezd, může si každý sám odpovědět, zda-li je jeho mzda srovnatelná s mzdami, které dostávají občané na západu Evropy. Česká republika je v EU jen ocásek, který udělá vše, co nám Brusel nařídí. Zrada našich politiků je do nebe volající, jelikož jsou to oni, kdo je zodpovědný za ztrátu veškeré suverenity našeho státu.

Pokud občané rozhodli v referendu o vstupu České republiky do EU, musí rozhodnout i o tom, zda vystoupit, či ne! Pokud občané v peticích žádají vládu o vyhlášení referenda, je povinností vlády těmto žádostem vyhovět. Pokud chtějí mít politici plnou pusu demokracie, pak musí ctít její základní pilíře, mezi které patří referendum! Demokracie má být vládou lidu, nechte tedy lid vládnout. Ten lid, který vám dal mandát řídit tuto zem, vám dal i důvěru v tom, že budete zastupovat jeho zájmy. Pokud je v zájmu občanů České republiky vystoupení z EU, tak musí jít vaše osobní postoje stranou a je vaší zákonitou povinností splnit zájem občanů!

Petic za vyhlášení referenda o vystoupení z EU již bylo mnoho, avšak z této iniciativy nemůžeme ustoupit. Proto jsem se rozhodl ve spolupráci s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, jejíž jsem členem, utvořit novou petici Za vypsání celostátního referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie, jejíž znění zde budu citovat.

,,My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním vyzýváme tímto Vládu ČR, aby navrhla Parlamentu zákon o referendu s touto otázkou: Souhlasíte, aby Česká republika vystoupila z Evropské unie?“

Od vstupu České republiky do Evropské unie se změnila jak politika EU, tak podmínky jednotlivých členských států. Postoje čelních státu EU jsou nadřazovány nad ostatní. Suverenita jednotlivých státu Evropské unie je ničena a nahrazována diktátem vedeným v Bruselu.

Lidé by měli znovu rozhodnout, zda si přejí další členství České republiky v EU, nebo zda si přejí Českou republiku jako samostatný suverénní a nezávislý stát.“


Tuto petici můžete podepsat online ZDE:


V tištěné podobě bude k dispozici i na předvolebních setkáních Dělnické strany sociální spravedlnosti s občany, kde ji můžete osobně podepsat.


Dominik Březný

Lídr DSSS s podporou Národních socialistů v Moravskoslezském kraji ve volbách do Poslanecké sněmovny

Můj profil na Facebooku ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama