Dominik Feri

  • TOP 09
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.02.2019 13:43:00

Souhlasím s kolegy z SPD, byť je to paradoxní

Souhlasím s kolegy z SPD, byť je to paradoxní

Projev na 26. schůzi Poslanecké sněmovny 1. února 2019 k zákonu o pobytu cizinců

 Vážené kolegyně, vážení kolegové, vážení členové vlády.

Nevím, jak pracujete v jiných výborech, ale u nás v ústavněprávním výboru, když nastane nějaká důvodná obava, že by nějaký návrh mohl být ústavně nekonformní, tak si vyžádáme stanovisko minimálně kateder ústavního práva právnických fakult. To znamená, souhlasím s kolegou Zdeňkem Ondráčkem, že zkrátka rozhodneme o tom hlasováním. Nicméně pro to hlasování bychom měli mít náležité podklady.

Souhlasím také s kolegy z SPD, byť je to paradoxní, že hájíme a měli bychom hájit zájmy českých občanů. Jenže v zájmu českých občanů je také to, abychom přijímali legislativu, která nebude smetena Ústavním soudem. Čili bych poprosil navrhovatele předmětného pozměňovacího návrhu, aby si ta stanoviska do třetího čtení vyžádal, a pak nám je tady přednesl. To je asi to nejvěcnější, co se s tím dá dělat.

Díky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout