Ing. Karolína Stařecká

  • ČSSD
  • Lysá nad Labem
  • městská radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2022 23:19:13

Do čela středočeské ČSSD byla zvolena Ing. Karolína Stařecká

Do čela středočeské ČSSD byla zvolena Ing. Karolína Stařecká

zdroj: https://denikn.cz/minuta/793064/

Novou předsedkyní středočeské ČSSD se stala radní Lysé nad Labem na Nymbursku Karolína Stařecká. Zvolila ji v sobotu krajská konference ČSSD, jednání se kvůli epidemii konalo online. Stařecká nahradila někdejšího ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana. (ČTK). 

Ten na funkci v čele krajské organizace rezignoval po loňských sněmovních volbách. Jejím dlouhodobým cílem je vrátit ČSSD do krajského zastupitelstva a do Sněmovny, řekla dnes Stařecká ČTK.

Delegáti kromě ní zvolili také 11 místopředsedů. Stali se jimi například bývalý poslanec Václav Zemek z Benešovska, někdejší kolínský zastupitel Lubomír Nymburský nebo učitel a překladatel Jiří Nedvěd z Kutné Hory. Urban ČTK již dříve řekl, že se z politického života nestahuje, o stranické funkce ale usilovat nebude. Podle něj by měly dostat příležitost nové tváře.

Stařecká uvedla, že chce získat přehled o tom, jak se jednotlivé okresy chystají na komunální volby, v případě senátních voleb vidí jako vhodnou spolupráci s vedením strany při hledání kandidátů. Na krajské úrovni je podle ní třeba hledat témata k řešení podle jednotlivých lokalit.

„Nejen k tomuto je nezbytné svolat ještě letos programovou konferenci, podělit se o informace a začít znova a možná i trochu jinak koncipovat naše cíle,“ řekla Stařecká. Vyslovila se také pro „demokratizaci a aktivizaci strany“, spočívající v zavedení přímé volby hlavních funkcionářů a zapojení členské základny do chodu organizace.

Šestačtyřicetiletá Stařecká v minulosti pracovala na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Od roku 2016 byla projektovou manažerkou v Lysé nad Labem a od roku 2018 je uvolněnou radní pro investice.

zdroj: https://denikn.cz/minuta/793064/

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama