Ing. Lukáš Pleticha, JUDR.

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30. 8. 2015 13:57:00

V Jablonci jsme se rozhodli pro rozsáhlou rekonstrukci

V Jablonci jsme se rozhodli pro rozsáhlou rekonstrukci

Od pondělí 31. srpna od 7 hodin do čtvrtka 3. září do 7 hodin budou v Jablonci nad Nisou úplně uzavřené ulice Ladova, Pomněnková a U Pošty, protože se zde bude pokládat asfaltový povrch.

 S dopravním omezením je ale třeba počítat také v ulici Třeboňská a částečně i v ulici J. Suka.

Rekonstrukce ulice Ladovy společně s ulicí Pomněnkovou a částí ulice U Pošty včetně připojení na ulice Želivského a Československé armády začala letos na konci dubna. Stavební práce potrvají nejdéle do začátku října tohoto roku a vyžádají si náklady ve výši 8,1 milionu korun. Práce v Ladově ulici navazují na loňské rekonstrukce inženýrských sítí.

„Důvodem nynějších zásadních dopravních omezení jsou pokládky asfaltových vrstev vozovky v ulicích Ladova, Pomněnková a U Pošty. Dosud práce probíhaly za jednosměrného provozu pouze s menším lokálním omezením,“ vysvětluje Radim Zembol, hlavní stavbyvedoucí z firmy ALPINE Bau CZ, a.s., s tím, že se budou snažit práce co nejvíce urychlit, avšak postup je značně závislý na klimatických podmínkách. „Prosíme občany, aby v termínu pokládky svá vozidla s předstihem odstavili mimo komunikaci, připravili se na komplikace vzniklé stavbou a na fakt, že nebudou moci vyjet nebo zajet ke svému domu,“ upozorňuje Zembol a dodává, že do hotových úseků bude po dohodě možný vjezd po uplynutí technologické doby, po kterou nesmí čerstvý asfaltový povrch zatěžovat vozidla. Je proto nutné, aby všichni věnovali v době od 31. srpna do 3. září zvýšenou pozornost dopravnímu značení a dbali pokynů zhotovitele.

„Ladova ulice byla v katastrofálním stavu, proto jsme se rozhodli k její rozsáhlé rekonstrukci. Po stavbě bude mít ulice nový povrch, jednostranný chodník a řádné odvodnění,“ říká náměstek primátora Lukáš Pleticha. Dalším důvodem bylo sjednocení povrchu vozovky po rekonstrukcích rozvodů kanalizace, vody a plynu, které jejich vlastníci provedli v roce 2014.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout