Ing. Tomáš Raždík

  • JAP
  • Ostrava
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2019 0:28:02

Proč ODS není pravicová ani demokratická strana

Proč ODS není pravicová ani demokratická strana

Ačkoli jedna z nejvýznamnějších tváří ODS, Jaroslav Kubera, správně varuje: "nedělejte antikampaň", musím uvést pojmy na pravou míru, neboť si myslím, že ODS otevřeně lže.

Proč ODS není pravicová:

A) Podporuje a prosazuje členství v EU. EU je opak pravice, opak malé vlády, opak minima zákonů, opak ekonomické svobody. Je to obrovská, centrálně plánovaná, komunistická ekonomika, kterou skutečný pravičák musí bezpochyby odmítnout.

B) Podporuje sankce proti Rusku kvůli připojení Krymu. Tyto sankce poškozují jak české, tak ruské podnikatele, poškozují mezinárodní obchod, poškozují ekonomiku obou zemí. Svoboda obchodu musí být pro pravičáka prioritou. Obzvláště v tak diskutabilní otázce jako je připojení Krymu k Ruské federaci.

C) Je proti zrušení senátu. Skutečný pravičák musí vítat jakoukokoli šanci zeštíhlit stát. A zrušení druhé komory parlamentu, bez které jsme existovali několik let, a bez které některé státy existují trvale (Portugalsko, Švédsko, Finsko atd.), je jasná příležitost.

D) Je pro navýšení výdajů na armádu ze stávajícího cca 1% HDP (50 mld. Kč) na 2% HDP (100 mld. Kč). Toto navýšení nemá racionální základ mimo to, že to žádá vláda USA. Ano Švýcarsko vydává na obranu ekvivalent 100 mld. Kč ročně, ale má samostatnou bojeschopnou armádu. V případě takových výdajů nemá smysl být členem NATO. Sousední Rakousko, které také není členem NATO, vydává na armádu ekvivalent 63 mld. Kč. Takovéto zvyšování výdajů, zatímco nejsme ani schopni snižovat státní dluh, se nedá nazývat pravicovou politikou.


Proč ODS není demokratická:

A) ODS byla proti přímé volbě prezidenta. Odmítali dát lidu právo volit své zástupce, odmítali dát lidu demokracii. Při projednávání přímé volby v senátu z 25 senátorů ODS řeklo jasné ano jen pět. Při hlasování o přímé volbě prezidenta, ze 159 přítomných, jediní 3 poslanci, kteří byli proti, byli všichni z ODS. Václav Klaus řekl, že přímá volba prezidenta je fatální chyba, omyl a populismus.

B) Hystericky odmítá referendum: Lid považuje za hlupáky, kteří nesmějí dostat šanci o ničem rozhodovat, kromě lokálních banalit jako je výstavba chodníků. Absurditu, že ti stejní občané mají právo dát politikům moc bez zodpovědnosti rozhodovat prakticky o všem, přehlížejí. Příklad země, která je jedna z nejbezpečnějších, nejbohatších a nejstabilnějších na světě a jejíž základním kamenem je přímá demokracie (Švýcarsko), taktéž přehlížejí.

C) Opakovaně mluví o potřebě zvýšení 5% kvóra (limitu počtu hlasů) pro vstup do sněmovny a komunální politiky: Demokrat by měl naopak požadovat snížení kvóra na minimum. Všichni by měli být zastoupeni, i menšinové názory by měly být diskutovány. Zisk 4,5% v parlamentních volbách by znamenal zisk 9 poslanců, ale díky tomuto absurdnímu limitu 5% se strana do sněmovny nedostane. Demokrat by měl prosazovat, aby byl limitem pro vstup zisk jednoho mandátu.

D) ODS nerespektuje demokratické rozhodnutí občanů Krymu připojit se k Ruské Federaci navzdory tomu, že proběhlo řádné referendum. Připojení označuje za anexi. ODS naopak ignoruje fakt, že byla pošlapána demokracie v Katalánsku. Na občany, kteří chtěli rozhodnout v referendu o své nezávislosti, byla poslána poslána policie, která je bila, střílela do nich gumové projektily, rozbíjela dveře volebních místností a zabavovala volební urny. Jediné co představitelé ODS odsoudili bylo násilí, ne pošlápání demokracie.


Závěr

ODS se v zásadních bodech míjí s tím, co lze považovat za demokratickou a pravicovou politiku, zatímco její představitelé do omrzení opakují mantru o "dobré pravici". Návrh řešení pro ODS: Přejmenovat Občanskou Demokratickou Stranu na Občanskou Republikánskou Stranu a začít o sobě říkat pravdu. A to, že jsou "centristická strana".
Zdroje:

https://www.youtube.com/watch?v=v1XqyjHSvwc čas 15:00

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mraky-nad-primou-volbou-prezidenta-hlas-ji-slibilo-jen-36-senatoru.A120102_141114_domaci_jw

https://www.novinky.cz/domaci/253534-prima-volba-prezidenta-ve-snemovne-prosla.html

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prima-volba-prezidenta-je-omyl-a-populismus-mini-klaus.A111218_120410_domaci_mad

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/poslanci-schvalili-primou-volbu-prezidenta-koalici-pomohla-cssd.A111214_092536_domaci_jw

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zasah-spanelske-policie-v-katalansku-je-brutalni-a-neprijate/r~e2971822a6cf11e78dfa0025900fea04/

https://www.irozhlas.cz/node/5920397

https://www.youtube.com/watch?v=J_nAV-QZ6NQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR06s8kq4BC_8s3fIfeZHniFgGIE-H-VGqh9VSLviJeu4AtIsDiskNu9lF4 čas 11:45


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama