Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.02.2020 18:18:00

Ministryně Schillerová se chová jak strýček Srkblík v sukni

Ministryně Schillerová se chová jak strýček Srkblík v sukni

Komentář poslance a člena programového týmu ODS pro ekonomiku a hospodářství

 Ministryně financí Alena Schillerová odpískala v dnešním rozhovoru pro Novinky.cz mnohokrát slibované zrušení superhrubé mzdy. Odpískala tak zjednodušení daňového systému, snížení daňové zátěže a především růst čistých příjmů aktivních, pracujících lidí.

Ministryně Schillerová se chová jak strýček Srkblík v sukni, když není schopna se podělit s aktivními, pracujícími lidmi alespoň o menší část ze stovek miliard korun navíc, které jí přinesl v posledních letech do státní pokladny slušný ekonomický růst. Nežijeme nicméně v kreslené pohádce, ale v daňovém prostředí, které je kvůli této vládě a tedy rekordnímu daňovému břemeni a složitosti nejméně přívětivé v novodobých poměrech ČR.

Ukazuje se, že premiér Babiš a ministryně Schillerová jsou v otázce snižování daní jen obyčejné slibotechny. Zrušení superhrubé mzdy oba opakovaně slibovali, obsahuje to i programové prohlášení jejich vlády. Když s tímto návrhem přišla do Sněmovny ODS, byl návrh odmítnut s tím, že vláda připraví návrh lepší. Nepřipraví nic. Na nižší a jednodušší daně si občané musí počkat do doby, až hnutí ANO odejde z vlády.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama